Kuruluşunun da, isminin de bir hikayesi olan To The States; ayrıca vizyon sahibi ve dinleyicisi ile arasındaki bağa oldukça değer veren bir grup. Bu durum ilk teklisini yorumumuza sunmadan da empatimizi ve sevgimizi kazanmasında oldukça etkili oluyordu. Şimdi, ilk teklisi “Burn”ü dinledikten sonra, bu sevginin boşuna olmadığını farkına vardık ve yeni keşifler için heyecanla bekliyoruz!

To_The_States

Farklı yaşantılar, farklı zevkler bir araya geliyor ve ortaya “müzik” çıkıyor! Bu müzik ise To The States’i doğuruyor. Farklarını müzik tamamlayan, müzik ile bir bütün olan üyeler bu akışa dinleyicileri, bizleri, ilk teklisi “Burn” ile dahil ediyor.

947351_975110145877040_4140561189903130741_n

Günümüzde insanların gerek ifade edemediğinden gerek paylaşamadığından içinde tutmayı tercih ettiği duygular var, To The States’de işte bu anlatılamayan ve hissettirilemeyen duyguları yaşatma amacıyla yola çıkmış. “New wave” akımı etrafında ortaya çıkardıkları müzik ile tüm bu duyguları bizlere sunuyor, bunun yanında To The States’in bir başka amacı da var; Türkiye’de “new wave” müzik yapmak, bunu yaparken kabul görmek.

maxresdefault

Her alanda olduğu gibi müzikte de tüketime dayalı bir akımın hakim olduğu, kolay tüketilemeyen şarkılara ihtiyacımız olan bu dönemde To The States’in ortaya çıkmış olmasının bana keyif ve umut verdiğini söylemeliyim. Şimdi tükenmeyecek ve anlatılamayacak o duygular için sizi buraya, To The States’in ilk teklisini dinlemeye almak istiyorum…