Sadeleşme ve minimalizm son dönemde en sık duyduğumuz kavramlar arasında. Bunda şüphesiz şehir yaşamının getirdiği karmaşanın etkisi büyük. Ajandalarımız ne kadar karmaşıksa, yaşam alanlarımızı da o denli sade ve temiz tutmak istiyoruz. ‘Tiny House’ furyasından anlayabileceğimiz üzere yaşam alanlarımız gittikçe küçülüyor. Stüdyo daireler, karavanlar, tekneler… Şehir yaşamının bizlere kazandırdığı önemli bir beceri de bu ufak alanları verimli kullanabilmek. Evlerimiz aynı zamanda ofisimiz, yoga stüdyomuz ve bazen de sanat atölyemiz! Durum böyleyken konu temizlik olduğunda da pratik, hızlı ve çok yönlü çözümlere ihtiyaç duyuyoruz.

Basit bir temizliği sıkı bir crossfit antrenmanına dönüştürdüğünüz olur mu? Cevabı gözünüzün önüne getirmek için dar alanlarda süpürgelerle verdiğiniz mücadeleleri hatırlayın. Neyse ki kablosuz süpürgelerle birlikte priz bulma, cihazı sürükleme gibi temizlik yapmayı keyifsizleştiren detayları geride bıraktık. Dyson teknolojisiyse bu pratikliği bir adım öteye taşıyarak yüksek manevra kabiliyetini getiriyor.

Engellerin etrafında ve dar alanlarda kolay manevra yapma özelliğine sahip olan Dyson Omni-glide™, eklemli boyun ve 360° dönen tekerleri sayesinde ileriye, geriye ve hatta yan yönlere hareket edebiliyor. Bu da özellikle dar alanlarda kolayca kullanılabilmesini sağlıyor. Bir enerji tetiği yerine güç ve mod seçimi düğmelerinin bulunması, engellerin etrafında temizlik yaparken el değiştirmeyi pratik hale getiriyor. Böylelikle sürekli eşyaları başka yerlere çekmek, güç ulaşılan mobilya altlarında mücadele vermek gibi zorluklara çözüm getirilmiş oluyor.

Şehrin temposuna ayak uydurmaya çalışırken en çok zorlandığımız konu yaşamı 24 saate sığdırmak. İş, sosyal hayat, uyku, özbakım, spor ve katılmak istediğimiz onlarca etkinlik arasında zaman en değerli kaynağımız. Tam da bu yüzden yaşam alanlarımızda bizim akış hızımıza uyacak teknolojilere ihtiyacımız var. İşte Dyson Omni-glide™ bu farkındalıkla arayışlarımızın tümüne yanıt veriyor. Çoğunlukla istekli olmadığımız temizlik süreçlerine hızı ve pratikliği getiriyor.

Dyson Omni-glide™’ın Fluffy™ temizleme başlığı, ileri ve geri hareket ederken iri taneli kirlerden ince tozlara kadar her şeyi topluyor! Ek olarak dikey süpürgeden kolayca el süpürgesine dönüşebiliyor. Bu pratiklik temizliği bir zorluk olmaktan çıkarıp bütün evi çok yönlü bir şekilde temizleyebilmenizi sağlıyor.

O halde sizi Dyson teknolojisinden doğan yüksek manevra kabiliyetiyle, pratik, yeni nesil bir temizlik deneyimine bir adım daha yaklaşmak üzere buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Dyson