Günlük yaşamın karmaşası içerisinde fark edemediğimiz bazı detaylar yaşam kalitemizi direkt olarak etkiliyor. Bulunduğumuz ortamın hava kalitesi de bu önemli detaylardan bir tanesi. Konu hava kalitesi olduğunda gözden kaçırdığımız önemli bir noktaysa, kirleticileri dışarıda bırakabileceğimiz güvenli alanlar gibi görünebilen evlerimizde de pek çok kirletici olabileceği gerçeği!

Dünya Sağlık Örgütü, iç alanlarındaki hava kalitesinin insan sağlığı üzerindeki etkilerinin altını çiziyor. Ortalama bir kişinin yaşamının %90’ını iç mekanlarda geçirdiğini düşündüğümüzde bu vurgu son derece anlamlı. Evden çalışanlar, yaşam alanlarını patili dostlarla ve sevdikleriyle paylaşanlar… Güvenli alanlarımız olan evlerimizde hava kalitemizi etkileyen çok dazla değişken var.

Evlerdeki havanın dışarıdaki havadan 5 kat daha kirli olabileceğini tahmin eder miydiniz? Yalnızca polen sezonunda değil, yıl boyunca başlıca alerjenler arasında sayabileceğimiz ağaç ve çim polenleri, mobilya, çarşaf ve döşemelere kolayca tutunabilen veya havada uçuşabilen evcil hayvan kepeği ve aşina olduğumuz bir sorun olarak ev tozu… Dışarıdan gelen kirleticileri bunlarla birlikte içeriye hapsedebiliyoruz. Sonuç olarak hava kalitemizi etkileyen tüm bu kirleticilerle tüm yıl boyunca ve özellikle de alerji sezonlarında farkında olmadan mücadele ediyoruz.

ECARF sertifikalı Dyson Purifier Cool™ Formaldehyde, HEPA filtresiyle 0.1 mikron kadar küçük partiküllerin %99.95’ini temizleyebiliyor. İnsan sağlığına zararlı formaldehiti tespit ediyor ve yok ediyor. Ayrıca Air Multiplier ™ teknolojisi ile uzaktaki kirletici maddeleri çekiyor ve bütün odaya temiz hava veriyor. Böylelikle tüm odanın havası alerjenlerden arınmış ve temizlenerek yenilenmiş oluyor.

Alerji sezonlarını daha kolay atlatmaya yardımcı olan Dyson Purifier Cool™ Formaldehyde, Dyson teknolojisinin detaycı dikkatiyle tasarlandığını gösteren önemli özelliklere sahip. Türbülansı azaltan akustik tasarımının yanı sıra, gece modu ile uykusu hafif olanlar için karartılmış ekran ve en sessiz ayarlar ile havayı takip ediyor ve temizlemeye devam ediyor. O halde önümüzdeki alerji sezonunda rahat etmek ve hava kalitenizi arttıracak çözümlerle tanışmak üzere sizi buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Dyson