Kolay kolay hafiflemeyen bir iş ajandası, gündelik sorumluluklar, Magger’lar olarak asla vazgeçemediğimiz ve yazla birlikte ivmesini yeniden kazanan sosyal yaşam… Tüm bu tempo içerisinde kendimizi de şımartmamıza imkan tanıyan ‘self-care’ için ayırabildiğimiz zamanı iyi yönetmeye hiç olmadığı kadar ihtiyacımız olduğu açık. Özellikle de konu saç bakımı olduğunda! İşte Dyson da tam bu noktada saç sağlığı konusundaki uzmanlığıyla yardımımıza koşuyor.

Dyson Supersonic™ Saç Kurutma Makinesi

Hayalimizdeki parlak ve hacimli saçlar yazla birlikte rutinimize güneş, deniz ve havuz denkleminin de eklenmesiyle, yerini yıpranmış ve elektriklenmiş saçlara bırakabiliyor. Saç tipimize uyan doğru içerikleri kullanmak, mikrofiber havlular ve saten yastık kılıfları tercih etmek gibi önemli bakım aşamalarına aşinayız. Saçlarımızı yıpratan hatalarıysa çoğunlukla kurutma ve şekillendirme aşamalarında yapıyoruz. Bunu önlemek için atılabilecek en önemli adım, doğru teknolojiye sahip saç bakım ürünlerini tercih etmek. Dyson teknolojisi de yolun her adımında ihtiyaçlarımıza yanıt vermeyi hedefliyor ve ürünlerini bu amaçla sürekli geliştiriyor.

Saç bakımı söz konusu olduğunda, kurutma ve şekillendirme aşamaları için dikkat edilmesi gereken ilk kural, şüphesiz aşırı ısıdan kaçınmak. Eğer lise yıllarında eski tip saç düzleştiriciler ve hatta ütü dahi kullanmış olan ‘millenial’ jenerasyonunun bir üyesiyseniz, ısının saça verebileceği zararları mutlaka deneyimlemişsinizdir. Bu farkındalıkla yola çıkan Dyson Supersonic™ Saç Kurutma Makinesi, akıllı ısı kontrolü ile havanın sıcaklığını saniyede 40 kereden fazla ölçerek ve ısıyı düzenleyerek saçların parlaklığını korumayı vadediyor. Üstelik bunu yaparken sıklıkla göz ardı ettiğimiz bir başka önemli konuya da eğiliyor; farklı saç tipleri ve ihtiyaçlar için tasarlanmış beş farklı başlık seçeneği sunuyor.

Elektriklenmeyi Önleyen Flyaway Başlık

İpeksi, düz bir görünüm için kısa saçları uzunların altına saklayarak elektriklenmeyi önleyen yeni Flyaway başlık, eni daha geniş ve yüksekliği daha dar tasarımıyla saça şekil için odaklı hava akımı sağlayan Şekillendirici başlık, belirgin bukleler ve dalgalar için gelişmiş difüzyon sağlayan Difüzör başlık, ince telli saçlar ve hassas saç derisi için nazik ve hızlı kurutma sağlayan Hassas Kurutma başlığı, kalın telli kıvırcık saçları hacim vererek şekillendiren Geniş Dişli Tarak başlık seçenekleri, farklı saç tiplerinin ihtiyaçlarını gözeterek saç bakımını eve taşıyor. Üstelik bunu yaparken aşırı ısıdan uzak kalmanın yanı sıra, Air Multiplier™ teknolojisi sayesinde hızlı kurutma ve hassas şekillendirme için yüksek basınçlı, yüksek hızlı hava kontrolü sağlıyor.

Yani Dyson, kurutma ve şekillendirme konusunda gücünü hava akımı kullanımından alıyor! Örneğin; Dyson Supersonic™ Saç Kurutma Makinesinin son teknolojiyi kullanan yeni başlığı Flyaway başlık, aşırı ısı olmadan hızlı kurutmayı sağlarken, Coanda etkisinden faydalanarak en temel sorunlarımızın başında gelen elektriklenmeyi ve kabarmayı da önlüyor. Aerodinamik bir olgu olan Coanda etkisi, havayı kullanarak saçı başlığa veya fırçanın yüzeyine yaklaştırıyor ve şekillendiriyor. Flyaway başlık özelinde bu etki, kısa saçların uzun saçların altına saklanarak gizlenmesini sağlıyor ve böylece elektriklenme önlenmiş oluyor; saçlar ipeksi ve parlak bir görünüme kavuşuyor.

youtube play youtube play

Böylelikle o hep yakalamaya çalıştığımız eforsuz ama ‘cool’ parizyen görünümlerin en önemli parçalarından biri olan saç şekillendirme sorunu, evde ve son derece pratik bir biçimde çözümlenmiş oluyor. O halde sizi Dyson’ın saç sağlığı konusundaki uzmanlığını sergilediği dünyasına daha yakından bakmak üzere buraya alalım!

Kapak Fotoğrafı: Dyson