Biyoloji’den Moda’ya, Pazarlama’dan Sağlıklı Yaşama… Dinamik, tahmin ettiğinizden çok daha aktif, hoş sohbet bir girişimci İlona Levi! Gelin, İlona’yı, geçen sene kurduğu EatProDiet’i ve 2 senedir içerisinde olduğu sağlıklı hayatı daha yakından tanıyalım.

ilona levi2

İlona selamlar! Seni daha yakından tanıyabilir miyiz?

İlona, bir girişimci. Erken atıldığı iş hayatında hep deneyimleyerek hatalarını bulan ve çözüm odaklı biri. 19 yaşında gönüllü olarak çalışmaya başladığı Moda Tasarımcıları Derneği’nden sonra e-ticaret sitesi olan Limango ile devam etti. Üniversitede biyoloji okuması sebebi ile sektörü ile alakalı Moda Tasarım ve marka yönetimi için Parsons New York’a gitti. Dönüşünde ise fikirlerini girişimcilik projesi haline getirerek yükselen sektör olan sağlık ve spora adım attı. Şu an 4 şirketi var ve şirketleri büyümeye devam ediyor. Ayrıca bu yoğunlukta beni en rahatlatan kişisel gelişim işlerine de bir hayli tutkunum! Kısacası hayatımda denenmeyen bir şey olmaması için her gün denemeye ve öğrenmeye devam…

EatProDiet


Bir süre önce Bebek’te açtığın EatProDiet’tan bahsedebilir misin bize? Fikir nasıl gelişti, süreç nasıl devam etti…

WBFF Pro Fitness Model olan ortağım ki o zamanlar menajerliğini yaptığım Emre Kurubaş yine bir yarışmaya hazırlanırken beslenme için ciddi paralar harcadığından bahsetmişti. Sponsor olanlar vardı ama yeterli değildi hazırlık sürecinde… Hep parayı biriktirip bir ‘Nutrition Kitchen’ açsa daha yararlı olacağı inancındaydı. Bende ona işin ticari boyutunda destek oldum ve bugün 5 ortaklı yakında zincir olacağımız bir şirket haline geldik. Her gün fikir üretiyor ve bunları girişimlerimize entegre ediyoruz. Çünkü girişimcilik demek dinamizm demek! Bu fikre inancım ilk günden başlamıştı. Çünkü sağlıklı beslenmek benim için zordu ve bunun zorluğunu yaşayan birçok insan biliyorum. Kimi zaman bilinçli yönlendirilemiyoruz kimi zaman da diyet yemekleri veriyoruz deyip aslında lezzetten yoksun yemeklerle karşılaşıyorduk. Biz de bu iki sorunu çözüme kavuşturduk.

EatProDiet’ta café haricinde nasıl hizmetler veriyorsunuz. Senden detaylı bir şekilde dinleyebilir miyiz?

EatProDiet’te 3 farklı hizmet daha söz konusu. Bunlardan biri; her sabah birçok insanın mutluluk sebebi olan beslenme paketlerimiz. Hedefe yönelik 4 çeşit beslenme paketimiz mevcut. Bu model aslında var ama biz içerikte farklılık yaratıyoruz bunu da besin değeri hesaplayarak yapıyoruz. Bunun yanı sıra etkinliklerde ve kurumsal firma toplantılarında ‘catering’ hizmeti veriyoruz. Kurumsal birçok firma ile proje düzeyinde anlaşmalarımız da mevcut. Ayrıcalıklı hizmetler de sağlıyoruz. Spor kulüpleri mesela Darüşşafaka Basketbol Takımı Oyuncuları’nın beslenmesi ile alakalı paket anlaşmalarımız mevcut. Biz bu işi 360 derece yapmak istiyoruz. O nedenle daha yeni hizmet kolları da 2017’de yeni şubelerle beraber aktif edeceğiz.

Screen Shot 2017-02-21 at 20.22.41

EatProDiet’ta menüdeki favorilerinden bahsedebilir misin?

Unsuz pizza hem de kendi malzemelerini kendin koydurabiliyorsun, Protein değeri yüksek yer fıstığı ezmesi, tabii ki şekersiz. Sanırım bir de hot dog ve hamburger bunlar diyet değil der gibisiniz. Maalesef sağlıklılar! Çünkü bu besin değerleri hesaplanıp malzemeler ona göre seçilerek hazırlanıyor.

Spor ve sağlıklı yaşam hayatının neresinde?  

Şu an ana iki unsur halindeler. Sağlıklı yaşamak, insanı her gün yeniden hayata döndürüyor. Özellikle son iki senedir çok yoğun ve ağır gündemlerle yaşıyoruz. Bunlardan uzaklaşmak ve kendin için bir şey yapma hissini herkes yaşamalı. Her gün bununla yatıp bununla kalkıyorum. Yani hayatım bu, bir bütünler ayırmak artık imkansız. Bundan 2 sene önce ise tam tersi bir hayatım vardı. İlginç…

ilona levi2

Sağlıklı beslenmek isteyen ve her pazartesi spora başlayacağım diyen ama başaramayanlara tavsiyelerin neler?

Eski halim gibi! Öncelikle sağlıklı yaşamaya beyinlerinde başlamaları gerek. Beyin olarak hazırsa beden olarak ta hazırdır. Ki beyni hazır etmek çok zor. Ne zaman ki en dibe çöktüğünüzde bir çözüm yolu ararsınız işte o zaman insan sağlıklı beslenmeye evet diyor. Bu aşama ise çok zor bir süreç. En iyisi bu aşamaya gelmeden hareket edebilmek. YAPAMAM demeyin. Hep pozitif cümleler kurun. Herkes her şeyi iyi ya da kötü bir şekilde yapabilir. KENDİNİZE inanın! Önyargılardan arının…

Normal bir günde EatProDiet’ten çıktıktan sonra neler yaparsın? Günlük rutinlerini öğrenebilir miyiz?

Sabah çok erken kalkıyorum güne. Köpeğimle ya da o tembellik ederse tek başıma sahilde yürüyüş ya da koşu yapıyorum. Sonrasında toplantılar ve yemekler. Düzenli bir ajanda tutuyorum yoksa 4 şirkete yetişmem ve ek işlerimi halletmem mümkün olmuyor. Akşamları işten biraz uzaklaştığımda spora gidip ağırlık antrenmanımı yapıyorum. Sonra tekrar işe dönüyorum. Yaklaşık günde 5 saat uyuyorum. Son 1 buçuk yıldır bu şekilde. Sağlıklı değil belki ama ben bu şekilde daha enerjiğim. Askeri bir hayat gibi düşünmeyin günüm sürekli insanlarla geçiyor. Eğleniyorum yeni insan tanıyorum. Eğlenmesem o hayatın içinde 1 dakika bile durmam! Bu yüzden bir ofis başında tek işle uğraşan biri değilim.

Senin hakkında pek bilinmeyen 3 şey söyler misin?

_Dışardan gözükmese de duygusalım.

_Nutella seviyorum! Bunu da asla inkar etmiyorum. Ama off dönemlerimde yiyerek sınırlı tutuyorum.

_Pole Dance yapmaya başladım. Çok benlik değil, beni tanıyanlar bilir biraz daha sert bir kızımdır ama bu yönümü dengelemek için gidiyorum zaten.

Sanal ortamda seni ve EatProDiet’ı nerelerden takip edebiliriz?

Beni instagram ‘da ve twitter’da @ilonalevi olarak varım, Facebook’ta kapalı bir profilim var. EatProDiet ise facebook ‘ta sayfa olarak mevcut. Bunun yanı sıra, mobil uygulaması ios ve android’te mevcut EAT PRO DIET olarak. Bunun yanı sıra, instagram ve twitter’da @eatprodiet olarak mevcut.

EatProDiet Adres: Bebek Mah. Manolya Sokak. No:12/1 Bebek-İstanbul