Anadolu’nun efsane şarabı Buzbağ’ın yeni yarışması “Efsane Anadolu Sofralarında” başlıyor. Katılımcıları eşsiz lezzetlerle buluşturacak olan yarışma, Buzbağ ile “Güneşin ve Ateşin Tadı Gaziantep Mutfağı” kitabının yazarı Aylin Öney Tan, ünlü gezgin-gurme-gazeteci Mehmet Yaşin ve “Gaziantep Deyince” kitabının yazarı Nilhan Aras işbirliği ile gerçekleşiyor.

Bu toprakların efsane şarabı Buzbağ, sevenlerine eşsiz lezzet deneyimleri yaşatmaya devam ediyor. Buzbağ’ın Aylin Öney Tan, Mehmet Yaşin ve Nilhan Aras ile birlikte gerçekleştirdiği “Efsane Anadolu Sofralarında” yarışmasına katılmak için 15 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında Buzbağ’ın Facebook sayfasını beğenip, “Anadolu Mutfağı ve Kültürü” hakkındaki 10 soruya ve “Anadolu’nun eşsiz sofralarının sunulduğu şehirlerden birinde yaşadığınız bir gezi-yemek deneyimini bizimle paylaşabilir misiniz?” sorusuna yanıt vermeniz gerekiyor.

Jürinin değerlendirmeleri sonuncunda belirlenecek 5 kişi, Gaziantep’te çift kişilik gurme bir hafta sonu deneyimi yaşamaya hak kazanacakken, yarışmaya katılan her 100. kişi Aylin Öney Tan’ın “Güneşin ve Ateşin Tadı Gaziantep Mutfağı”,  Mehmet Yaşin’in “Lezzet Sırları” veya Nilhan Aras’ın “Gaziantep Deyince” adlı kitaplarından birini kazanma şansına kavuşacak.

Gaziantep

Türkiye’nin yaşanılan en eski kenti olup, Dünya’nın da yaşanılan en eski kentleri arasında bulunuyor.Gaziantep’te çeşitli kültürlerin buluşması nedeniyle oluşan zengin mutfağında yaklaşık 512 çeşit yemek yer alıyor. Yemek çeşidi olarak Türkiye’de birinci sırayı alıyor. Gaziantep mutfağı denildiğinde akla ilk gelen yemekler arasında olan kebap çeşitleri, bilinen türlerinin dışında yeni dünya, sebzeli, ayva, elma, firenk, simit, patlıcan, kazan, kabak, Kilis, ekşili, mantar, yoğurtlu ve ayvalı ve tas kebapları olmak üzere 32 türde yapılıyor.

Siz de Gaziantep’te yemek-şarap-kultur dolu hafta sonu gezisi kazanıp bu eşsiz deneyime katılmak istiyorsanız 15 mayıs’a kadar devam edecek  olan yarışmaya katılmayı unutmayın!

efsaneanadolusofralarinda.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?