Jaguar otomobilleri, her zaman için heyecan verici bir sürüş deneyimi sunuyor. Otomobilin tamamen elektrik gücüne geçilmesi bu heyecan verici deneyimi değiştirmiyor. Yeni Jaguar I-PACE, batarya teknolojisine sahip bir elektrikli araç (BEV). Hem seyretmesi hem de sürmesi heyecan verici, dünyanın en akıllı beş kişilik otomobili olan Jaguar I-PACE’i keşfetmeye ne dersiniz?

Tamamen Elektrikli Yeni Jaguar I-PACE’i Türkiye’de ilk gören sınırlı sayıda kişiden biri olmak ve ön gösterim deneyimini yaşamak için bu randevu formunu doldurabilirsiniz. Etkinlik, 24-25 Mart’ta Gümüşsuyu’ndaki İTÜ Yüksek Gerilim Laboratuvarı’nda gerçekleşiyor. Detaylara yukarıda verdiğimiz linkten ulaşabilirsiniz. Yarın katılamazsanız üzülmeyin; Jaguar I-PACE pek yakında farklı tarihlerle, farklı mekanlarda karşımıza tekrar çıkacak!

Jaguar I-PACE hakkında merak ettiğiniz detaylara aşağıda ulaşabilirsiniz:

Menzil: Tek bir tam şarj WLTP döngüsünde 480 km menzil sunar.

Performans: Anında tork ve Dört Çeker sistemi Jaguar I-PACE’e bir spor otomobilin hızlanma özelliğini kazandırıyor. 4,8 saniyede 100 km/sa hıza erişiyor.

Batarya: Jaguar I-PACE’in 90 kWh gücündeki bataryası yüksek enerji yoğunluklu lityum iyon hücrelerinden meydana geliyor. Tasarımı ve son teknoloji termal yönetim sistemi, uzun ömrü ve sürdürülebilir maksimum gücü destekliyor.

Güç: Jaguar I-PACE, iki sabit mıknatıslı senkron elektrikli motor ile hareket ediyor. Formula E yarış otomobili Jaguar I-TYPE’ta bulunan teknolojiye benzer özellikteki bu motorlar, 400 bg güç ve 696 Nm tork üretiyor.

Boyutlar: Jaguar I-PACE elektrikli araç modeline dışarıdan bakıldığında kompakt boyutlara sahiptir ancak iç bölümü son derece geniştir. Beş tam boyutlu koltuk, yenilikçi saklama alanı, 1.453 litrenin üzerinde büyük çapta arka yükleme alanı ve ön saklama bölmesinde 27 litrelik yer mevcuttur.

 

*Burada gösterilen rakamlar NEDC ve yeni WLTP sürüş döngüsü testleri içindir. Rakamlardaki değişiklikler performansta azalma sebebiyle değil, otomobiller üzerinde gerçekleştirilen testlerdeki değişikliklerden kaynaklanmaktadır. Gerçek kullanım koşullarındaki rakamlar ve genel Elektrikli Otomobil performans verileri sürüşe ve çevresel değişkenlere göre farklılık gösterebilir.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN