Babylon, Berlin’in kendine has elektronik müzik sahnesinin önemli isimlerinden, ikonik plak şirketi BPitch Control’ün kurucusu Ellen Allien’ı geçtiğimiz cumartesi akşamı ağırladı. Ellen Allien’ı keşfettiğimden beri Soundcloud’dan tüm mix’lerini dinliyorum. Tonight It’s Your Time sponsorluğunda Babylon İstanbul’a geleceğini duyduğumda çok sevinmiştim. Tabii, Ellen Allien tüm beklentilerimi cumartesi gecesi karşıladı…

Babylon

Ellen Allien 23:30’da çıkacaktı, bunu biliyorduk. Ben mekana erken gidip, warming bölümünü Evrim Tüfekçioğlu (Berlin) & Bengi Ünsal (İstanbul) ikilisinin muhteşem DJ birlikteliği olan Dearhead’i dinleyerek geçirmeyi tercih ettim. Dearhead sahnedeyken Babylon tam olarak dolmamıştı, ama orada olanlar Evrim&Bengi ikilisiyle harika bir 2 saat geçirdiler, bunu söylemeden geçmemeliyim!

Dearhead’i daha yakından tanımak istiyorsanız, yolcuğunuza Get Yourself Together Mix’leriyle başlayabilirsiniz:

Ve saatler 00:00’ı gösterir!

Ellen Allien

Saat 12’yi bulunca, Ellen Allien aerobik kıyafetleri ile DJ kabinindeydi. 45 yaşındaki DJ, gerçekten 30 yaşında gibi duruyor. Çok enerjik ve çok güzeldi, kendisini tebrik ediyorum :) Allien’ın ortama alışması az da olsa zaman aldı, hatta ilk başta hep böyle “cool” takılacak galiba dedik. Ancak yarım saat sonra spor yaparmışçasına sahnede atlayıp, zıplamaya başladı. Elektronik müzik ve hafif techno çalan Allien’ı dinlerken Babylon’daki tüm müzikseverler inanılmaz bir enerjiyle dans ettiler. O anı görmenizi isterdim, “iyi ki buradayım” dedim.

Ellen Allien

Kısaca Babylon İstanbul, cumartesi gecesi tek kelimeyle harika bir gece geçirdi. İstanbul’da benim gibi Ellen Allien hayranlarıyla aynı ortamda olmak da ayrıca güzel bir histi. :)

Ellen Allien’ın kendine ait tarzını biraz daha iyi tanımak için aşağıdaki mix’i dinleyebilirsiniz:

Cumartesi akşamı bitti ancak biz festival, DJ performansı, konser severler için heyecan bitmedi: 18-19 Nisan akşamı Tonight It’s Your Time sponsorluğunda gerçekleşecek olan Club To Club hakkında detaylı bilgi için sizi buraya alalım. Herkese bol müzikli haftalar!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?