Kadıköy Yeldeğirmeni’nde her konsepte ve isteğe uygun bir mekan bulmak mümkün. Vegan mutfağı da var, sandviç, makarna ve kahvenin en lezzetli çeşitlerini sunan kafeleri de. Tam krep ve pankek yapan mekan arayışına girmiştim ki, karşıma Elvis Cafe çıktı. Benim de keşif zincirime yeni bir halka eklenmiş oldu.

elvis2
Yeldeğirmeni’nde Elvis Cafe

Elvis Cafe Pancake & Crepé, Yeldeğirmeni’nin çiçeği burnunda yeni sakini. Açılalı yaklaşık iki ay olmuş ama şimdiden geniş bir müdavim kitlesine sahipler. Pankek ve krep krizine girenler burada alıyor soluğu. Haksız da sayılmazlar. Karakolhane Caddesi’nde ilerlerken, Yeşilay Sokak’tan sağa dönünce dışarıdaki sandalyelerinden tanırsınız. Zaten görmek için çaba harcamanıza gerek yok, kokuyu takip edin yeter.

Elvis Cafe, iki katlı, küçük ama bir o kadar ferah. Dekorunda açık renk kullanmışlar, duvardaki metal levhalar ve özellkle de Elvis Presley resimleri büyük bir heyecanla oturup mekanın zevkini çıkarmanızda ilk adımı oluşturuyor. Fonda ise Elvis müzikleri bu zevkinize eşlik ediyor. İkinci adıma geçmek için duvara bakmanız gerek çünkü boydan boya menü yazılı. Krep ve pankekin her türlüsü burada var, tazlısı, tuzlusu, karışığı, fix ve özel tabakları… İsterseniz de tatlı ve tuzlu soslarla kendi menünüzü yaratabiliyorsunuz.

elvis1

Biz pankek keyfini yaşamışken tam olsun dedik ve deyim yerindeyse kendimizi tatlı soslarla şımarttık. Pankeklerin kıvamı da, lezzeti de on numara. Yoğun tarçın tadı beni mest etti. Reçeller, Çanakkale’den ve ev yapımı. Favorim portakallısı, çeşitler daha çok artacakmış. Bir dahaki sefere yenileriyle başka bir ziyafet çekeceğimden eminim. Öncesinde ağırlığı da krep ve tuzlu soslara vereceğim. Menüde ilgiyi en çok panşişler görüyor. Muz, çilek ve çikolata soslu bu tarif önce göze sonra da mideye hitap ediyor. Seçiminizin yanında çay, kahve veya sıcak yaz günlerinin en ideal içeceği limonatalarından içebilirsiniz.

elvis3

Yeldeğirmeni’nde krep ve pankeklerle kendinizi cennete düşmüş gibi hissetmek, beraberinde sokağın hareketine seyirci koltuğundan ortak olmak istiyorsanız, Elvis Cafe’ye uğramak şart. Hizmet güzel, mekan ferah, lezzet tam, fiyatlar uygun. Daha ne olsun? Sadece Pazartesi günleri kapalı olduğunu not edin ve illa krep-pankek saatinizin gelmesini beklemeden en yakın fırsatta buraya uğrayın. Şimdiden afiyet olsun!

Elvis Cafe Adres: Karakolhane Caddesi, Yeşilay Sokak No: 2/A Yeldeğirmeni, Kadıköy