Tam havalar soğudu; ‘Kaban zamanıdır.’ diyoruz bir anda güneş etrafı kavuruyor. Küresel ısınma diyoruz, sonra aklımıza Maya Takvimi 21 Aralık geliyor. Kimi enerjisini yüksek tutup 22 Aralık’ı görmeye çalışıyor, kimi de yılbaşını dört gözle bekliyor foton kuşağını umursamadan… Foton kuşağı hakkında e-posta geliyor sevgili blogger arkadaşım Can Direkli’den. Ona da başka birinden gelmiş. Konu şöyle; 5.ci boyuta geçiyormuşuz. Tabii bunun bilimsel açıklaması yazılmış, çizilmiş. Herkesin gündeminde! Arkadaşlar, maggerlar, magger okuyucuları biz yine 22 Aralık’ta hayata devam ediyor olacağız. O nedenle bu hafta gözüme takılanları inceleyelim, keyfimize bakalım! Hele bir de Aralık’ta doğum günüm varken nereye kıyamet nereye?

Gecelik ilişkilerin hazin sonu!

‘Çirkin kadın ya da erkek yoktur, az votka vardır.’ cümlesine kendini kaptıran, tek gecelik ilişki yaşayıp ayıldıklarında şoka girenler için Amerika’da üretilen bu kese kağıtlarını şiddetle tavsiye ediyorum. Adı da “Emergency Ugly Bag” :) İyi eğlenceler!

Yemek yerken zaman kaybetmek istemeyenler kaleye mum diksin!

İş arası öğle yemeği kaçışlarından bahsetmiyorum. Ama akşamları veya bir sunum yetiştirmeye çalışıyorsan ve çok acıkmışsan yemek yerken ki zamanı geçiştirmek adına hemen fast food tipine yönelirsin. Öyle bir icat(!) çıkarmışlar ki hem kalem olarak hem de kaşık, çatal, bıçak olarak kullanacağınız türden setler üretmişler. Bence direktörünüze hediye alın da kendine gelsin…

Tatile ihtiyacım var diyenlere…

Christmas ya da yılbaşında tatile kaçmak isteyenlere Şangay Four Seasons Otel’de hayal kurmak bedava!

Aman saçlarım ıslanmasın!

Genelde hafta sonu için Cuma gününden fön çektirip takılırız etrafta. Pazar günü olur yıkanmak icap eder. Ama Pazartesi işe de fönlü gitmek istersin. Bir ikileme düşersin. Hemen bone de çözümü bulursun. O sıkıcı tüm otellerde WC’ye konan şeffaf boneler günümüz 2012′sinde bakın ne hale geldi…

Google Gözlükleri’nden sonra iOS Video Glass:

Geçtiğimiz aylarda coşkuyla geçen New York Moda Haftası kapsamında New Yorklu tasarımcıların birbirinden muhteşem defilelerini izledik. Bunların arasında bir tasarımcı vardı ki, defilesinde koleksiyonunun yanı sıra, Google’ın Nisan ayında tüm dünyaya duyurduğu projesi “Google Glass”ı kullandı. Hem modellerin hem de izleyenlerin taktığı Google gözlükleri ile defile, haftanın en ilgi çekici defilesi haline geldi. Diane von Furstenberg, 2013 Sonbahar-Kış koleksiyonundan kaydedilen görüntüler Google gözlüğüyle çekildi ve tasarımcının Google+ sayfasında ve YouTube sayfasında yayınlandı. Daha satışa çıkarmadıkları bu gözlüklerin hemen rakibi çıktı bile! iOS Video Gözlükleri… Gözün üst kısmında küçük bir ekranı olan portatif bir gözlük tasarımı. İçinde hem kamera, hem mikrofon hem de internet sistemi olan ve bize her türlü kolaylığı sağlayabilecek dünyaya açılan küçük bir pencere aslında. Tıpkı bilgisayarımızda açtığımız küçük pencereler gibi. Aslında tam rakipler denemez, ama biraz esinlenme var. Google’ın yaptığı kapsamlı bir bilgisayar gibi, İos’unki ise; daha çok izlemeye yönelik bir işleve sahip. iPod/iTouch ya da iPhone bağlayıp videolar izliyorsunuz. Bence erkeklere güzel bir yılbaşı hediyesi…

Coca-Cola rujlarından sonra şimdi de Coca-Cola yılbaşı süsü!

Mudo Concept’te tabii her zamanki gibi kocaman bir yılbaşı ağacı vardı. Hemen çocuk gibi yanına yanaşıp süsleri incelemeye başladım ve evimde nasıl bir yılbaşı ağacı hazırlasam düşüncelerine daldım. Gözüme ilişen bu yılbaşı süsünden de kendimi alamadım. Şunu anladım artık; Coca-Cola makyaj malzemelerinden sonra hayatımın her noktasında karşımıza çıkacak!

Erkek arkadaşına, babasına, dostuna hediye almakta zorlananlara gelsin!

Neff Lumberjack’in tasarladığı soğuktan koruyan şapka ve üzerinde bebek silüeti olan tişört mizahtan anlayan farklı erkeklere özel!

Her gün aynı mı geçiyor?

Bazı insanlar iş ve ev arasında mekik dokuyup hayıflanırlar. Sürekli aynı şeyleri yapıyorlar diye onlara kendi ellerimle bu takvimi hediye ediyorum.

Neden bu kadar hediyelere taktım! Biraz da parti zamanı…

Partipaketi’nde çok güzel yeni, eğlenceli ürünler gelmiş. Hepsine gözüm takıldı. Sonra dedim ki, başka şeylerde bakayım ne de olsa Aralık ayı hem doğum günü hem yılbaşı o zaman parti zamanı!

Hani burnunu saklamaya çalışan pırasa saçlı, özellik burun kemiklerinin yanlarını neredeyse koyu siyah makyaj yapan bayan arkadaşlarım bunu sizler için aldım. Gönül rahatlığıyla gelin diye.

Parti, alış-veriş hediye, foton kuşağı arasında gidip gelelim de haftaya yine görüşelim!

Dipnot: Aralık’ta GalataModa var, alışveriş zamanıdır bu ay…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?