Şehrin kalbi Eminönü’nde atıyor desek yanlış olmaz sanırım. Burada yaşayan herkesin mutlaka yolu düşmüştür. Şimdi buralara yolunuzu düşürmek için daha da çok sebebiniz var: Mim Kahve ve Kahve Limanı…

Mim Kahve Konum

mim 1
Mim Kahve, Eminönü

Kapalıçarşı’nın kalabalık telaşlı haline şahit oldunuz mu hiç? Aradığınız birçok şeyi burada bulabiliyorsunuz; ancak eve döndüğünüzde fark edebiliyorsunuz ne denli yorgun düştüğünüzü. Artık soluklanabileceğiniz çok güzel bir mekan var, hemen Kapalıçarşı’nın içerisinde, Deveoğlu Sokak’ta. Bir apartmanın en üst katı. Merdivenleri tırmanırken karşınıza harika duvar resimleri çıkıyor (Frida Kahlo mesela)

mim 2
Mim Kahve, Eminönü
mim 3
Mim Kahve, Eminönü

Bir kat daha çıktığınızda ise pencereden yüzünüze gülen enfes bir manzara… İçeride öyle hoş bir tasarım ve atmosfer var ki manzarayı unutup Mim Kahve’nin dekorasyonunu inceleyeceğinize eminim doğrusu. Farklı kültürlerden insanları bir çatı altına toplayabilen bir yer yaratılmış. Menüye gelecek olursam, çay, kahve çeşitleri, tost, kahvaltılıklarla birlikte az çeşitte yemek de mevcut. Şahsen denedim, makarnaları oldukça leziz. Osmanlı çayları da meşhur, giderseniz aklınızda bulunsun.

Mim Kahve Adres: Demirtaş Mah. Deveoğlu Sok. No: 10 Fatih / İstanbul

image (5)
Mim Kahve, Eminönü

Kahve Limanı Konum

Adından da anlaşılacağı üzere, Eminönü’ne gelenlerin uğrayabileceği bir liman olmayı hedef haline getirmiş bir mekan Kahve Limanı. Sunum ve lezzet kalitesi üst düzeyde, hizmette de başarılılar. Kahvenin yanında yiyebileceğiniz atıştırmalıklar ve tatlılar oldukça lezzeti.

kl 1
Kahve Limanı, Eminönü

Mekanı özel kılan şeylerden biri de kahvelerini kendilerinin kavuruyor oluşu. Çekirdeklerin kendi uygunluk derecelerine göre kavrulması ve demlenmesi de mühim. Tüm bunların yanında Coffeetopia ve Brew Coffee Works’le birlikte Eminönü’ne nitelikli kahveyi getiren önemli bi’ yer olduklarını düşünüyorum. Eh ne de olsa üçüncü dalga kahve akımı şehrin her yerine yayılıyor. Duracak gibi de görünmüyor!

kl 2
Kahve Limanı, Eminönü