“Sahici bir sarsıntı, sahte bir dengeden iyidir” diyordu Emrah Serbes. Sarsıntılarla geçen bir ömrü anlatıyordu ve haklıydı da, sakin bir denizde dengede durup, hiçbir adım atmamaktansa, yersiz de olsa yürümeli insan. Sevgi Soysal ”Yürümek” adlı romanı hakkında şöyle söylemişti: ”Seviyordum “yürümek” sözcüğünü; ilerlemeyi, değişimi, durdurulmaz oluşumları gözlemeyi…’’ İşte yürümek deyince hep bu sözler gelir aklıma….

craft
Coffee Craft

Emrah Serbes de şimdi yeni bir adımla, ‘Müptezeller’le karşımızda. Bu kez daha bir dokunuyor sanki hayatlarımıza. Yazılan her cümle öyle gerçek ki, süse ihtiyaç duymaksızın direkt olarak ne istiyorsa söyleyerek sarsıyor bizi. Geçmişle kavgayı anlatırken, kendi savaşlarımızı hatırlatıyor her satırda. Sayfaları aştıkça kendinizi kitapta sözü edilen yerlerde buluyorsunuz, kah o birahanede duvardaki takvimi incelerken, kah o küçük evde kasvet içinde umutsuzluğa kapılmış… Kaybedenlere değiniyor özellikle, hatalar yapanlara, hata yapmaktan başka çaresi olmayan farklı yaşamlara. Ben daha fazla anlatmayayım, siz acilen okuyun en iyisi!

14666106_956128337847243_6514116781824431407_n
Coffee Craft

Coffee Craft Konum

Suadiye’deki şubesine gitmiş, kahvelerini ve atıştırmalıklarını lezzetli bulmuştum Coffee Craft’ın. Bu yüzden Akmar Pasajı’nın hemen yanında açılan yeni şubeyi keşfetmek için çok da zaman kaybetmedim. Bir cumartesi sabahında, kitabımı defterimi aldım. Kadıköy’deki ilk sabah telaşlarını izleyebileceğim bir masaya yerleşip, Flat White’ımı yudumladım. Kadıköy’deki Craft’ın yeri epey merkezî. Akmarın hemen yanında ve oldukça ferah bir atmosferde. Sadece kahve içebileceğiniz bir yer değil, her tür içeceği bulabiliyor, akşamları da buranın keyfini çıkarabiliyorsunuz. Kadıköy’e yeni bir soluk getiren bu mekanı keşfetmenizi öneririm.

Coffee Craft Adres: Caferağa Mah. Neşet Ömer Sok. No:15 Kadıköy / İstanbul