Günün yorgunluğunu ve stresini atabilmek için size harika bir çay listesi hazırladım. Hem çayınızı sakince yudumlayacak hem de ruhunuzu doyuracaksınız!

Kızıl Yonca

1. Red Clover (Kızıl Yonca) Çayı

İçerdiği yüksek orandaki antioksidan sayesinde hastalıklara karşı kalkan görevi gören Red Clover çayı, vücuttaki toksinleri arındırıken sizi de sakinleştiriyor.

2. Arnavut Biberi Çayı

Pek çok insanın diyet programına dahil ettiği arnavut biberinin çayını da yapabilirsiniz. Hem enerji veriyor hem de vücudu temizliyor.

Labada

3. Yellow Dock (Labada) Çayı

Yabani bir ot olan Labada, hem çok lezzetli hem de sindirim sitemine inanılmaz faydalı! Üstelik vücudu da güçlendiriyor.

4. Triphala Çayı

Triphala aslında ince bir toz halinde kurutulmuş ve öğütülmüş üç meyve, Amalaki , Haritaki ve Bhibitaki’den oluşuyor. Kabızlık gibi sindirim problemlerine bire bir!

Milk Thistle

5. Milk Thistle Çayı

Deve dikeni ya da Meryemana dikeni olarak da bilinen Milk Thistle çayı özellikle karaciğer hastalıkları tedavisinde kullanılıyor. Sindirim sistemi için de oldukça faydalı olan bu çayı içmeye başlayın bence!

6. Neem Ağacı Çayı

Hindistan’da yetişen Neem ağacı, özellikle yorgunluğa çok iyi geliyor. Yorgun musunuz? Kaynatın biraz su, yapın Neem çayı, güzel güzel dinlenin!

7. Zerdeçal Çayı

Biz onu daha çok yemeklerde baharat olarak kullanıyoruz ama çayı da harika! Antioksidan etkisi sayesinde vücutta biriken zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlıyor.

8. Kişniş Çayı

Hem kalbi koruyan hem de diyabeti önleyen bu harika bitkiyi de mutlaka denemelisiniz. Vücuttaki toksinleri atarak enerji veriyor.

Yeşil çay

9. Yeşil Çay

İçerdiği antioksidan sayesinde vücuttaki rahatsızlıkların giderilmesini sağlayan yeşil çayı günde en az bir fincan tüketmelisiniz. Aynı zamanda kilo da verdiriyor!

10. Sarımsak Çayı

Kulağa çok hoş gelmese de, çok faydalı olan sarımsağın da çayı detoks etkisi görüyor. Soğuk alınlığına ve öksürüğe de çok iyi geliyor.