Yaz geliyor; festivaller, konserler dünyanın her yerinde büyük bir çoşkuyla devam ediyor. Peki bu festivallerin baş kahramanları kimler? Türkiye’de elektronik müziğin gün geçtikçe daha da çok popülerleşmesini de bahane ederek, dünyanın en iyi DJ’ler listesini araştırdık; bu DJ’leri sizlerle tanıştırmak için seçimler yaptık. Uzun listemizin ilk 5’ini sizlerle paylaşıyoruz. İşte Dünyanın En İyi DJ’leri Listesi! (Hiç merak etmeyin; bu listenin devamı hızla gelecek. Siz sadece takipte kalmayı unutmayın!)

1. Hardwell

Hardwell

Hardwell

Tarzı aslında progressive ve electro olan 26 yaşındaki başarılı DJ Hardwell (Robbert van de Corput), kendi tarzına genel bir isim koymaktansa “Hardwell müziği” demeyi tercih ediyor. 2014 yılının en iyi DJ’i seçilen Hollandalı DJ, dünyanın sayılı festivallerinde dj kabinlerinin konuğu oluyor. İşte size bir Hardwell müziği: (Dikkat, biraz ağır gelebilir!)

2. Avicii

avicii

Avicii

Geçen sezonun en iyi şarkılarından biri “Wake Me Up”ı bize kazandıran, asıl adı Tim Bergling olan Avicii, 2013’ün 3. en iyi DJ’i seçildi. 1989 İsveç doğumlu DJ, EDM, yani “Electronic Dance Music” olarak koyduğu tarzıyla son yılların festivallerinin en çok aranan ismi. Avicii’den bahsetmişken “Wake Me Up”ı dinlememek olmaz tabii: (Dikkat, bağımlılık yapabilir!)

Dünyanın en iyi DJ’leri Vol.2 listemiz de burada!

 

Steve Aoki

Steve Aoki

3. Steve Aoki

Geçtiğimiz haftalarda Tonight It’s Your Time sponsorluğunda İstanbul’da binlerce hayranına unutamayacakları bir 3 saat geçiren Steve Aoki, dünyanın 8. en iyi DJ seçildi. Elektronik müziğin kralı diyebildiğimiz 1977 ABD doğumlu Aoki, sadece müziği değil; çılgın sahne şovları ve dünyaca başarılı bir plak şirketinin kurucusu olmasıyla da ünlü! Şimdi 58 dakikanızı Steve Aoki’ye ayırın: (Dikkat, kendisinin mix’lerini dinlerken iş yerinde kalkıp dans etmeye başlama riskiniz var!)

Steve Aoki hakkında daha detaylı bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

4. Calvin Harris

Calvin Harris

Calvin Harris

Dünyanın hem en iyi hem de 46 milyon dolarla en çok kazanan DJ’lerinden, gerçek adı Adam Richard Wiles olan Calvin Harris, 1984 İskoçya doğumlu. 2007’de “I Created Disco” albümüyle muhteşem bir çıkış yapan DJ, electro house ve nu-disco tarzıyla o günden beri dünyanın hakkında en çok konuşulan ve aranan DJ’lerinden biri. Ünlü şarkıcı Ellie Goulding’le yaptığı “I Need Your Love” şarkısı 2013’ün en başarılılarındandı: (Dikkat, şimdiden hafta sonu hayalleri kurdurabilir!)

5. Tiesto

tiesto

Tiesto

 

Gerçek adı Tijs Verwest olan 1969 Hollanda doğumlu Tiesto, dünyanın en çok tanınan DJ’lerinden. Çok uzun yıllardır  sektörün içerisinde olmasına rağmen hala popülerliğini en üst seviyede sürdüren Tiesto, 75 milyon dolarlık servetiyle dünyanın en varlıklı DJ’i olarak da biliniyor. Kendisinin canlı performansını şu zamana kadar dinlememiş olanlar çok şey kaçırmışlar diyebiliriz ve onlara Tiesto’nun pek yakında İstanbul’da olacağı haberini de müjdelemek isteriz. Ünlü DJ’in perfomanslarından bir set karşınızda: (Dikkat, biraz uzun ve fazlasıyla başarılı; işinizi unutturabilir!)

En iyi DJ’ler hakkındaki bir diğer yazımız için burayı tıklayın.

 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?