Bu yazıda sizin için Ankara’daki en iyi kahvecileri derledim. Keyifli okumalar…

Evde en iyi kahve için önerilerimize göz atın:
Filtre Kahve Makineleri | Espresso Makineleri

1. Federal Coffee Company Konum

Via Flat yaşam sokağında, son birkaç yıldır hızla büyüyen bir cazibe merkezinde bizlere merhaba diyen Federal, hem ferah hem samimi ortamıyla saatlerce sıkılmadan oturacağınız bir kahveci. Hem sosyalleşmek hem de bunalmamak için kalabalık arkadaş gruplarımızla en çok burayı tercih ediyoruz.

FullSizeRender (3)
Federal Coffee Company

Menülerinin hem tatlı hem de kahve açısından çok geniş olduğunu da ekleyebiliriz üstelik. Özellikle mozaik pastası en fazla tercih edilenlerden biri.

2. Coffee Project Konum

Emek 8. Cadde’de, daha çok salaş ve geleneksel lezzet duraklarına ev sahipliği yapan bir bölgede bulunuyor Coffee Project. Başlangıçta çoğunlukta yakın çevredeki öğrencilerin akımına uğrayan mekanda son dönemde öğle arası kaçış noktası arayan beyaz yakaların da görüldüğünü söyleyebiliriz.

image1

Project’in pek tatlı sahibesinin ev yapımı tatlıları ve playlistine müdahale etme özgürlüğünüz olan sıcak ortamı ile benim çoğunlukla öğle arası koşa koşa gittiğim bir yer.

3. ROR Cafe & Roastary Konum

ROR hayatımıza soğuk bir Ankara kışında Aşkabat caddesinde (nam-ı diğer Bahçelievler 7. cadde) açtığı minik ama samimi dükkanı ile girdi.

FullSizeRender (5)

Ardından Bilkent Ankuva AVM’ de bu kez daha ferah, bahçeli ve biraz daha sofistike mekanı ile de bizleri çekmeye devam etti. Özellikle Bilkent şubenin bahçesi, yaz akşamları yeşiller içinde kahve keyfi yapmak için çok yerinde bir tercih. Magnolyasını ve chia tohumlu atıştırmalıklarını da öneririm.

4. Amelie’s Garden Konum

Kavaklıdere Şili Meydanı’nda bulunan Amelie’s Garden, kahve ile farklı tasarımcılara ait ürünleri ve kaktüsleri birleştirerek farklı bir konsept oluşturmuş durumda. İçerisinden hem sevdiğiniz bitkileri hem de tasarımlar alabileceğiniz bu konseptte birbirinden güzel şarkılar eşliğinde kahve keyfi yapabiliyorsunuz.

Bol kitapları masaları ve farklı tablolara ev sahipliği yapan duvarları huzurla birlikte yaratıcılığı da size sunduğundan ben çok severek gidiyorum.

image3

Hem hafta sonu akşamüstleri keyifle zaman geçirilebilecek hem de öğle arası kaçamakları için aklınızda bulunacak bir kaç seçenek paylaşmak istedim, gitmeyenler değerlendirirse ne güzel olur 🙂

Ankara’ya dair farklı mekanlarda buluşmak üzere!

Ankara’nın En İyi Kahve Dükkanları