Pizza tutkunları için önerilerim var! İstanbul’daki favori pizza mekanlarımı sizin için yazdım :)

İstanbul’un En İyi Pizzacıları

Paps İtalian

Paps Italian Karaköy

Napoli usulü pizzaları sevenler Paps’ı da sever! Karaköy’ün popüler kahvaltı durağı olan Mums Cafe’nin kurucularının açtığı Paps Italian, İtalyan salamları, trüflü peynirleri ile pizza lezzet duraklarının üst seviyelerine hızlıca çıktı. Quattro formaggi, margarita pizza, proscuitto’lu calzone (kapalı pizza) yiyebilir, ortaya ev yapımı lazanyadan isteyebilirsiniz. Ardından panna cotta veya tirasimu yemeyi unutmayın.

Paps İtalian Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Fransız Geçidi Sokak A Blok No.4 Beyoğlu

400 Derece

400 derece teşvikiye

Teşvikiye’de yer alan 400 Derece adlı sempatik pizzacı, açıldığı ilk günden beri mahallelinin ilgisini çekti. İncecik lezzetli pizzaların en iyileri; domates sos, mozzarella, bonfile dilimleri, parmesan, roka ile muhteşem bir lezzete ulaşmış Pizza 400C Derece ve benim gibi kıymalı her şeyi çok sevenler için yaratılmış, domates sos, mozzarella, kıyma, mantar, fasulye, taze soğan, jalapenolu Pizza El Paso. Kendi “favori” pizzanızı da yaratabiliyorsunuz, aklınızda bulunsun.

400 Derece Adres: Teşvikiye, Av. Süreyya Ağaoğlu Sokak, Nişantaşı 13/A Teşvikiye

49 Çukurcuma

49 Çukurcuma

Adından da anlaşıldığı gibi Çukurcuma’da bulunan 49 Çukurcuma, yüksek tavanı, taş duvarlarıyla mekana girdiğiniz anda etkiliyor sizi. Tabii buna muhteşem pizza kokusu eklenince bol bol pizza yenecek, el mahkum! 20’ye yakın pizza çeşidiyle 49 Çukurcuma, pek sevdiğim Turnacıbaşı Sokak’a renk ve lezzet katıyor.

49 Çukurcuma Adres: Kuloğlu Mh., Turnacıbaşı Cd. No:49 Çukurcuma

Pizza Emirgan

Pizza Emirgan

Emirgan’a yolunuz düşerse ve canınız pizza çekiyorsa, sahil hattından bir önerim var sizlere: Pizza Emirgan. Foursquare’deki yorumlar çok çeşitlilik gösterse de ben gittiğim zaman memnun kaldım. Pizza çeşitleri bol, nutella pizzası çok iyi!

Pizza Emirgan Adres: Emirgan Mahallesi, Sakıp Sabancı Cd. No:14 Emirgan/Sarıyer

theMagger’daki diğer mekan önerileri için burayı tıklayın!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?