Sevilen reklam dünyası blogu adamlaryapiyor.com ile çoktan tanışmış olduğunuzu varsayıyoruz. Biz de her ay olduğu gibi ona, ayın öne çıkan reklam kampanyalarını ve reklam ajanslarını çok konuşturan işlerini sorduk. İşte karşınızda Adamlar Yapıyor’un seçtikleriyle son zamanların en iyi reklamları!

Adobe’un Photoshop Durağı

Adobe Nordic, Creative Days için, bir otobüs durağında bekleyen insanları gizlice ve anında photoshop’lamış.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Şapka çıkartıyorum hem fikri bulana, hem de canlı canlı böyle işler çıkartabilen fotoşok sanatçısına.

Bira Veren Bölüm Sonu Canavarı

North Carolina’daki Big Boss birahanesi, ödül olarak bira veren atari oyunu “Beercade: The Last Barfighter”ı oynatmış.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Zaten birahanenin adını “big boss” koymuş olmanızdan kelli; Big boss lafı bizim “bölüm canavarı”na tekabül ediyor, hayranım size en baştan. İş ise o kadar basit ve eğlenceli ki öpesim var sizi.

Kanadalı’nın Milli Duygularına Hitap Eden Bira

Molson Canadian markası, kalabalık meydanlara gizemi yalnızca Kanada pasaportuyla çözülen “Beer Fridge”ler yerleştirmiş.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Genel olarak “milli duygulara oynama” meselesi beni biraz geriyor ama “illa oynayacam kardeşim” diyorsanız böyle oynayın canımı yiyin pek sevgili markalar. Ajitasyon yok, “en büyük biziz, diğer ülkeler tırnağımızın pisliği olamaz” durumları yok. Direkt eğlenceli ve gülüştürmeli.

Üçüncü Göz Açtıran Sosyal Sorumluluk Projesi

Singapur markası Starhub, tüm kullanıcıların görme engelli kullanıcılara çektikleri fotoğrafları anlatabildiği katılımcı bir sosyal sorumluluk projesi başlatmış.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Bunun efsane bir de websitesi yapılır; çekilen fotoğrafları kim nasıl anlatmış tek tek görebileceğin bir düzenek çok ilginç olur sanki. Nitekim fotoğrafı gören ve betimlemek isteyen herkes farklı farklı detaylara takılıp onları anlatacaktır. Cannes jurisi de eli boş göndermemiş işi, altınlar aslanlar havada uçuşmuş.

Köpek Olmaya Karar Veren Kedi

O2, sıkıcı kedilere “Biraz daha köpek olun!” demiş.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Kedi videosu gibi köpek reklamı internette iş yapar mı? Kedi köpek seven bizlere göre iş yapar arkadaş. İnsan yüzünde bir gülümseme ile seyrediyor.

theMagger’dan Adamlar Yapıyor Seçti: En İyi Reklamlar Vol.6…

theMagger’dan Adamlar Yapıyor röportajı…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?