Sevilen reklam dünyası blogu Adamlar Yapıyor, bu ay da öne çıkan reklam kampanyalarını ve reklam ajanslarını çok konuşturan işleri bizim için seçti.

İşte son zamanların en iyi reklamları!

Coca-Cola’dan “2nd Lives”

Coca-Cola, ürünlerinin tüketildikten sonra da yaşaması için endüstriyel tasarımcılarla işbirliği yapmış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Endüstriyel tasarım ve tasarımcının önünde saygı ile eğiliyorum. Hem işe yarayacak, az gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelerde insanları memnun edecek, hem de çevre kirliliğine karşı ufacık da olsa bir yararı olacak her türlü marka adımını ayakta alkışlıyorum. Hürmetler Coca-Cola…”

En Tatlı Dünya Kupası Filmi

The Sun, müzik ve futbolu birleştirmiş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Artık bunlar gerçek mi yapma mı diye düşünmüyorum, kafa yormuyorum. Güzel mi değil mi ona bakıyorum, bu da büyük ihtimal gerçekmiş gibi gözüken yalancıktan bir iş ama çok tatlı. Velet vurunca seviniyor falan, insanın içi şey oluyor… Keşkem biz de olsaymışız kupada hem nefis reklamlar seyrederdik hem de dandikleriyle dalga geçerdik… Bir dahaki sefere inşallah.”

“Kız Gibi”

Always, tam on ikiden vurmuş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Bir marka ancak bu kadar güzel, bu kadar güçlü ve etkili şekilde tüketicisini yakalayabilirdi. Ancak bu kadar çarpıcı bir şekilde tüketicisinin arkasında durabili, güçlendirebilir ve yetkin hissettirebilirdi. Helal olsun diyorum, kızlarınızın arkasında durun. Onları yetkin kılın diyor hürtmetlerimi sunuyorum.”

Rufus the Kuş

Stella Artois UK, kusursuzluğun peşine düşmüş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Stella Artois reklam ajansında çalışan Abilerim/ablalarım işlerini biliyorlar. Nefis reklam, şahane sponsorluk. Metin yazarlığı desen yorum yapmaya utanır insan. Şapka çıkartıyorum; hem metne, hem de dış sesin sahibi abiye. Kuş abimiz Rufus ile o kadar güzel bir detay yakalamışlar ki “mükemmeliyet” konumlandırmasına şak diye oturmuş. Muhteşem olmuş.”

Sakızlı Sosyal Deney

Beldent, sosyal bir deneye imza atmış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Muhteşemmiş! Gerçi bence ciklet çiğnemenin “ciddiyetsiz” bir şey olduğunun da bir kanıtı. Çiğneyeni ciddiye almıyorum, korkmuyorum daha yakın buluyorum demek gibi oluyor sanki ama olsun. Seyrederken gülümsüyor insan. Çok sevdim. Bir de tüm seçimlere katılıyorum sadece polise katılmıyorum, net ciklet çiğneyen daha şerefsiz gözüküyor.”

The Game Before the Game

Beats by Dre, Dünya Kupası için yeni reklam filmini yayınlamış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Adamlar Yapıyor en son Olimpiyatlar sırasında yaptığı enfes gerilla kampanyaya istinaden Beats’e saygı duruşunda bulunmuştu. O günden bugüne değişen pek bir şey olmamış, Apple’ın Beats’i 2390570972 trilyar miyar dolara satın almış olması dışında… yine büyük bir organizasyon ve yine büyük bir kampanya. Helal olsun diyorum, bu “yüreğinle oyna, tüm ülken arkanda” kafasında iş binlerce kere yapıldı. İşte binlerce kere yapılmış bir işi diğer benzerlerinden ayırabilmek gerçek yetenek. Şapka çıkartıyorum.”

Son Maç

Nike Football, son zamanların en iyi işini çıkarmış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Ben susuyorum, Nike Abi derdini anlatsın. ”

Adamlar Yapıyor’un Seçtikleri Vol. 16

http://www.adamlaryapiyor.com/

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?