Sevilen reklam dünyası blogu Adamlar Yapıyor, bu ay da öne çıkan reklam kampanyalarını ve reklam ajanslarını çok konuşturan işleri bizim için seçti.

İşte son zamanların en iyi reklamları!

Sevgisiz Kalanların İlacı

The Mayhew Animal Home, yüreklere dokunan bir reklam filmi yayınlamış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Gözüme bir şey kaçmış olması çok muhtemel. Son zamanların en iyi “twist”i. Gidip 4 ayaklı bir arkadaşa sarılasım var.

Kızlı-Erkekli Öpüşmüşler!

Wren adlı giyim markası, logosuz ve slogansız olarak yayınladığı video için birbirini tanımayan 10 çifti öpüştürerek duyguları harekete geçirmiş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Video bende acayip bir duygu pörtletti, tam olarak ne oluğunu anlatamam. Hani bir kıza gidip konuşmak istersiniz, hatta beynın sana “olm salak mısın en fazla konuşmaz, tersler. Terslese ne olacak? Git konuş” der ama yine de gidemezsin ya. Seni durduran bir şey vardır, burada da aynı nane var. Ulan kamera önündesiniz, para kazanıyorsunuz, karşı tarafın öpmemesi diye bir durum da yok. Ama her oyuncuda bir sıkıntı, bir “ya olmazsa, beğenmezse” halet-i ruhiyesi gözüküyor. Ama öpüşür öpüşmez ortam yumuşuyor. Erkek, kız, gay, lezbiyen ayırt etmeden çok acayip yaratıklarız.

Arnold Schwarzenegger’li Sosyal Sorumluluk Kampanyası

Omaze’e bağış yaparak kazanabileceğiniz ödüller arasında Arnold Schwarzenegger’le bir tanka binerek bir şeyler ezme fırsatı da varmış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Omaze baya iyi fikir gibi duruyor, her an fikri çalıp “lokalize” edebilirim. Ben etmezsem zaten yakında biri eder. Gidin bir bakın şahane bir sosyal sorumluluk programı, hem bağış yapıp kendi kendinize ne kadar şahane bir insan olduğunuzu kanıtlıyorsunuz hem de sundukları eşsiz ödüllerden birini kazanma fırsatı yakalıyorsunuz. Ödüller de PS, iPad falan değil. Bu örnekte olduğu gibi Arnold’la tank sürmece, Weeds’in taş annesi ile brownie yemece, Clooney ile gece partilemece gibi deneyimler. Baya şahane fikir.

Facebook Yeniden Cool Olmak İstiyor

Facebok yeni reklam filmleriyle yeniden cool olma yönünde ilk adımı atmış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: İstediğiniz kadar demagoji yapın, negatif yönlerini iğneleyin, politik sosyolojik ya da kültürel açılardan yanlışlarını bulun. Şu filmlere bakıp da “nefis iş” demeyen bizden değildir.

theMagger’dan Adamlar Yapıyor Seçti: En İyi Reklamlar Vol.13…

theMagger’dan Adamlar Yapıyor röportajı…

http://www.adamlaryapiyor.com/

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?