Sevilen reklam dünyası blogu Adamlar Yapıyor, bu ay da öne çıkan reklam kampanyalarını ve reklam ajanslarını çok konuşturan işleri bizim için seçti.

İşte son zamanların en iyi reklamları!

Bir Tweet’ten 15 Saniyelik Film

Heineken, @awsommovieideas‘ın tweetini 15 saniyelik bir kısa filme dönüştürmüş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Heineken bizden habersiz bir yarışma düzenlemiş, demiş ki “en iyi film fikrinizi tweet atın çekelim”. Bunu duyan Dennis Lazar (@awsommovieideas)  “They clone Abe Lincoln’s DNA and name the clone president for life…except there’s one problem: the clone is evil,” diye yapıştırmış tweet’i. Sonuç yukarıdaki gibi, Tribeca Film Festivali’nde yayınlanmış iş. Şaka maka Hollywood’da senaristim diyebilir Dennis Abimiz.”

Netflix Junior Prom’da!

Netflix, bir takipçisinin teklifini kabul ederek onunla prom’a gitmiş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Yurt genelinde sosyal medya okullarında, kurslarında okutulsun. Tüm markalar bu kafalara gelsin istiyorum. Spontane “marketing” nasıl yapılır, tüketiciden gelen arapas nasıl asiste dönüştürülür. Vallahi ders gibi hareket. Gerçi bizim sosyal medya denilen nanenin inine girip, kökünü kazımaya yemin etmiş bir devletimiz var, kurtulabilirsek belki biz de böyle işler yapabiliriz.”

İşte Tasarım, İşte Sanat Yönetimi

IKEA akıllara zarar bir set tasarımıyla eğlenceli bir film çekmiş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “İşin prodüksiyonunun şahaneliğine mi bayılsam, fikri çıkartan kreatif ekibin bunu müşteriye nasıl anlattığını ve sattığına mı şaşırsam bilemedim. Muhteşem iş. Endüstriyel tasarımsa tasarım, müzikse müzik, sanat yönetimi ise sanat yönetimi. Şu işe “sadece” reklam diyenin aklına şaşarım.”

Klozetler Güzel Kokmaya Devam Ediyor!

İlk reklam filmine çok güldüğümüz Poo-Pourri, çıtayı düşürmemiş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “İkinci filmi de nefis olmuş, özeliklle ilk filmi görmemiş olanlar için “gül gül öldük” temalı bir iş olmuş. İlk filmi görenler için ise markanın konumlandırması, dili vs. gibi konuları pekiştirmek ve kadınlara yönelik bir üründen, “kadınların erkeklerin kakasını bastırmak” amaçlı kullanabileceği bir ürün olarak pazarını genişletme yönünde sağlam bir adım atmasını sağlamış oldu. Cümleten kaka yapıyoruz sevgili Poo-Pourri.”

Köpeklerin Tercihi Subaru

Bir süredir reklamlarında köpeklere yer veren Subaru’dan yeni bir reklam filmi:

İnsanlar Neden İyilik Yapar?

Taylandlı sigorta şirketi, duygulara hitap etmiş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “10 tane sigorta reklamını logolarını çıkartsak markayı tanıyamazsınız, arasında fark da yoktur. 10 taneden 1′i de bazen böyle çıkar…”

theMagger’dan Adamlar Yapıyor Seçti: En İyi Reklamlar Vol.14…

theMagger’dan Adamlar Yapıyor röportajı…

http://www.adamlaryapiyor.com/

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?