Sevilen reklam dünyası blogu adamlaryapiyor.com ile çoktan tanışmış olduğunuzu varsayıyoruz. Biz de her ay olduğu gibi ona, ayın öne çıkan reklam kampanyalarını ve reklam ajanslarını çok konuşturan işlerini sorduk. İşte karşınızda Adamlar Yapıyor’un seçtikleriyle son zamanların en iyi reklamları!

Sıradışı Bir “Sıradışı İnsan Hikayesi”

Duracell, Derrick Coleman ile çarpıcı bir reklama imza atmış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Tam “amaaan bir tane daha sıradışı insanın hikayesini satın alıp kendi üstüne giymeye çalışan marka işi” derken “but I have been deaf since I was three, so I didn’t listen” dedi Colleman ve beni benden aldı. İyi metin yazarı farkı bu işte, şapka çıkartıyorum.”

Savaşma, Seviş

Axe, bilindik savaş karşıtı söylemi reklamlarında kullanmış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Axe’ın genel geçer meme endeksli, popoya kitlenmeli işlerine nazaran son derece naif, son derece tatlı bir iş olmuş. Çok iyiymiş.”

Ben Bu Partiye Ne Zaman Gittim?

Alzheimer Nederland’dan başarılı bir sosyal sorumluluk projesi Hollandalılar’ı Facebook’ta şaşırtmış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Çok iyi fikir, kaç kişiye erişebilir bu iş case videosu olmadan ya da kaç kişiye yapılmış bilemedim ama fikir 10 numero.”

Boşanma Avukatı

Boşanma avukatı Esteban Gergely, oldukça düşük bir bütçeyle kendi reklamını ses getiren bir kampanyayla yapmayı başarmış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Çok zekice, ve neredeyse bedava! Gerçi insanların video kaldırılmış sanıp seyretmeyi bırakma ihtimali var ama olsun bu işin neredeyse bedava olduğunu söylemiş miydim? Nitekim o risk, kara dönüşmüş Mashable’a, AdsWeek’e,ne bileyim Ads of the World’e kadar sesini duyurmuş Avukat Esteban Abimiz.”

Köpeklerin Onayı

Subaru, köpeklerin onayını almış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “İletişimini “Volkswagen’in köpekleri acayip viral oldu, köpekleri herkes sever biz de tıpkısının aynısı bir şeyler yapalım” söylemi üzerine oturmuş olma ihtimalini çıkan işlerin şahaneliğinden kelli göz ardı ediyorum.”

 

theMagger’dan Adamlar Yapıyor Seçti: En İyi Reklamlar Vol.11…

theMagger’dan Adamlar Yapıyor röportajı…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?