Sevilen reklam dünyası blogu adamlaryapiyor.com ile çoktan tanışmış olduğunuzu varsayıyoruz. Biz de her ay olduğu gibi ona, ayın öne çıkan reklam kampanyalarını ve reklam ajanslarını çok konuşturan işlerini sorduk. İşte karşınızda Adamlar Yapıyor’un seçtikleriyle son zamanların en iyi reklamları!

Reklam Festivalinde İntikam Zamanı

Kyiv Advertising Festival, festival tanıtım videosunu festivalden önce değil, sonra yayınlayarak kazanamayanların intikam alabileceği bir işe imza atmış.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Çok hoşuma gitti bu mesele, gerçi bu fikrin çıkış noktası kıskançlık. “Ben neden düşünemedim bunu” motivasyonu ile insanlar başkalarının işlerine bok atıyor.

Evine Dönen Kayıp Çocuk

Google Maps, mesajını dokunaklı bir hikaye ile vermiş.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Google Maps’i “ehıheıh olm bak bizim evin çatısı”ndan bir tık daha yararlı bir ürün olarak göstermek için 10 numara 5 yıldız bir prodüksiyon. Şapka çıkartıyorum.

Made from Cool

Jack & Jones, “Made from Cool” sloganlı kampanyasının videolarında Christopher Walken’ın karizmasından faydalanmış.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Hayır, zaten cast olarak Christopher Walken, soundtrack olarak da Nick Cave seçen adamdan kötü slogan çıkamazdı ama olsun “Made from Cool” son zamanlarda duyduğum en iyi slogan. Filmlerin de hakkını vermek gerekir diyorum: Cool nedir, nasıl gözükür, ne der, ne yer ne içer ders vermiş adamlar.

3D Mini-Me

Coca-Cola İsrail, tüketicisini kişiye özel promosyon ürünlerle ödüllendirmiş.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Promosyon malzemesi sevmem ama bunun için küçük parmağımı keserim.

theMagger’dan Adamlar Yapıyor Seçti: En İyi Reklamlar Vol.9…

theMagger’dan Adamlar Yapıyor röportajı…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?