Bazı şeyler tesadüfen ayağınıza kadar geliverir ve o günden sonra hayatınızda olumlu değişimler yaratır. Enerji ile tanışmak benim için öyle oldu. Sağda solda duyduğunuz ama henüz tecrübe etmediğiniz, o tecrübenin eksik olması nedeniyle de zihnin bir türlü anlamlandıramadığı şeylerden bir tanesi “enerji terapisi” kavramı. Birçok insana göre o kadar soyut ki, gerçek değil gibi geliyor. Ben de birkaç ay öncesine kadar çok farklı sayılmazdım bu konuda.

IMG-20150415-WA0012
Enerji Terapisi: Cosmomia

Uzun süredir görmediğim arkadaşım Biykem’in bir gün kozmik enerji terapisti olduğunu öğrenmemle başladı her şey. Kendisi bir süre kozmik enerji terapisi almış ve faydalarını o kadar net yaşamış ki, bir uygulayıcı olmaya karar vermiş. Yaşadığı değişimleri anlatırken gerçekten heyecanlıydı. Konunun çok ilgi çekici olduğunu söylediğim an kendimi onun da terapi yaptığı Cosmomia’da buldum.

IMG-20150415-WA0010
Enerji Terapisi: Cosmomia

Nişantaşı’nda dizayn olarak gerçekten çok başarılı bulduğum, sade ve huzurlu bir ofis yapmış Cosmomia. İçine girince, oradaki rahat enerjiyi hissediyorsunuz. Söylediklerine göre, seansına çok önceden gelip orada oturanlar veya seanstan sonra daha fazla vakit geçirenler oluyormuş. Sebebi biraz da içindeyken anlaşılıyor. Bir anda kendinizi koltuklarda sakin bir vaziyette otururken bulabilirsiniz. Aldığınız terapi ya da seans kadar, içeride geçirdiğiniz vakit de değerli oluyor böylece.

Biykem’le seanslarımıza başlayıp birer haftalık arayla 6 seans yaptık. Başlamadan önceki o soyut kavram o kadar somut hale geldi ki, sanıyorum hayatta her şeyi tecrübe etmeye bağlayabiliriz. Tecrübe etmediğimiz kavramlar, sadece fikrimizi olduğu ya da hakkında hiçbir şey bilmediğimiz şeyler olarak kalıyor. Tıpkı meditasyon gibi o an zihninizde beliren imgeler tamamen bireysel deneyiminize dönüşerek farklı algılar oluşturuyor. Ben he seferinde arınmış ve pozitif hissederek binadan ayrıldım.

IMG-20150415-WA0011
Enerji Terapisi: Cosmomia

Konuyla ilgili Biykem’den öğrendiğim kozmik enerji terapisinin çok geniş kapsamlı bir enerji terapisi olduğu. Dünya Sağlık Örgütü üyesi olan bir federasyonu olan, aslında dünyada birçok yerde bilimsel olarak da kabul edilen, gayet somut temellere dayalı bir alanmış kozmik enerji. Bu kısmı beni şaşırtmadı değil. Cosmomia’da her terapist aslında bunları açıklayabilecek bilgiye sahip ve hiçbir sorunuz havada kalmıyor. Ben de kendilerine birçok soru sordum ve aldığım yanıtlar çok akılcı ve tutarlı oldu.

Cosmomia’da birden fazla alanda terapiler yapılıyor. Sadece enerji terapileri değil, ihtiyaca göre psikolojik danışmanlık, kişisel gelişim ve farklı tekniklerden oluşan terapiler yapılıyor. Aslında bir ekip çalışması var ve bir kişi tüm işleri yapmıyor. Bu sayede her türlü birey ihtiyacına cevap verebiliyorlar. Orada tanıştığım başka terapi alan kişiler de hayatlarında birçok olumlu değişimler yaşadıklarından bahsettiler.

Sonuç olarak aslında kozmik enerji terapisi her bireyde farklı değişimler yaratabilen bir teknik olarak göze çarpıyor. O yüzden de aslında ne bendeki etkilerinin, ne de arkadaşım Biykem’deki etkilerinin bir önemi var. En güzeli kendinizin bu deneyimi yaşaması ve değişimleri gözlemlemesi oluyor.

cosmomia
Enerji Terapisi: Cosmomia