Yazın gelmesi demek açıkhava organizasyonlarının başlaması demek. Bu organizasyonlarda sadece tiyatroya veya müziğe doymak olmaz. Yıldızların altında dans ve sergi de dahil olmak üzere sanatın her dalını yaşamak gerek. Bunun içinse yapılacak tek şey var: Bir yaz klasiği haline gelen ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları’nı takip etmek.

Eşeğin-Gölgesi-Gala-2-Small-642x320

İstanbul’da yazı sevmemizin en büyük nedenlerinden biri de açıkhava organizasyonlarıdır ve bu organizasyonlarda öncelik kesinlikle ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları olmalıdır. Neden derseniz içinde sinemadan, sergiye, tiyatrodan klasik müzik dinletilerine, modern dansa  ve hayranı olduğumuz grupların konserlerine kadar ne ararsanız var.  Sanatı damarlarınızda hissedeceğiniz bu buluşma 1 Temmuz-31 Temmuz arasında ENKA’nın İstinye’deki kampüsünde yer alan Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek. Sanatseverler de bu eşsiz deneyimden nasibini alacak.

fazil-say-seranad-bagcan

ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları‘nın açılışı, 1 Temmuz’da Oscar Wilde’ın eseri Dorian Gray’den uyarlanan MüzikalCİ ile yapılıyor. Bu açılış Erhan Yüksel ve Emre Mollaoğlu’nun Yaz’dan Yaz’a sergisiyle de taçlanıyor. Devamında ise sahnede Fazıl Say ve Serenad Bağcan var. Fazıl Say’ın hem ilk hem de yeni şarkıları 2 Temmuz’da müzikseverlerle buluşacak ve Serenad Bağcan da, güçlü yorumuyla eşlik edecek. İlk haftanın finali ise muhteşem çünkü sahnede MFÖ olacak. Açıkhava’ya en çok yakışan efsane müzik grubunu dinlemek için 3 Temmuz’u hemen not edin.

Açıkhava Buluşmaları’nda ikinci hafta, sadece tiyatroya ayrılmış. Benim bu sezon en favori oyunlarımdan İki Kişilik Yaz bu kez gerçekten adı gibi yazın oynanacak. Tuğrul Tülek’e 19. Afife Tiyatro Ödülleri’nde  Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu ödülünü getiren bu oyunu henüz görmediyseniz, o zaman 6 Temmuz’da ENKA’ya gelin. Diğer taraftan  9 Temmuz’da sahnelenecek bol ödüllü ve kadrosunda Engin Hepileri, Defne Halman ve Mehmet Birkiye’nin olduğu kara güldürü Katil Joe de kaçırmamanız gereken oyunlardan.

katiljoe51

ENKA Açıkhava Buluşmaları’nın en ilginç etkinliği Kız Doğdu-Tüh olacak. 13 Temmuz’da ki bu dans gösterisinde önce 30 dakikalık “Kız Doğdu” sonra da 45 dakikalık “Tüh” sergilenecek. Şimdiden merakla bekleniyor. Demet Evgar’ın bu kez oyunculuğuyla değil müzikteki performansıyla  tanışacağız. 20 Temmuz‘da Tuluğ Tırpan’ın bestelerini Demet Evgar seslendirecek, hem sohbet hem de müzik dolu bir gece olacak. Türk Sanat ve Halk Müziğini aynı sahnede dinlemek ister misiniz? O zaman 24 Temmuz’da Kardeş Türküler ve Ara Dinkjiyan’ın ortak konser projesinde buluşalım.

demett

27 Temmuz’da sergilenecek son tiyatro oyunu olan Eşeğin Gölgesi’ni seyrederken, bir yandan Abdalya ülkesinin haline gülecek bir yandan da kendi halimize şükredeceğiz. Takvimler 31 Temmuz’u gösterdiğinde ENKA Açıkhava Buluşmaları final yapacak hem de sürpriz bir isimle! Anadolu Rock’ın son temsilcisi Kıraç, uzun bir aradan sonra hayranlarıyla hasret giderecek ve coşku da yıldızlara değecek.

kirac

ENKA Açıkhava Buluşmaları, sadece bu etkinliklerden ibaret değil. Özlemle anılan yaz sineması geleneği de yeniden yaşatılıyor. Whiplash, American Sniper,The Imitation Game, Bad Man, Interstellar, The Hobbit: The Battle of the Five Armies, Transcendence, Danny Collins, Insurgent da izleyebileceğiniz filmler arasında yer alıyor. Böylece film severlerin keyfi de yıldızların altında çok daha başka olacak.

Brody-Whiplash-1200

Gördüğünüz üzere yazın en sanat hali ENKA Açıkhava Buluşmaları’nda. Sizi keyiflendirecek, “iyi ki müzik, tiyatro, sinema var” dedirtecek  bir etkinlik mutlaka olacak. O zaman vakit kaybetmeden hemen biletinizi alın çünkü sanatı bekletmek olmaz! Şimdiden iyi eğlenceler…

PROGRAM:

(Büyütmek için görselin üstüne tıklayın.)

brosur2

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?