ENKA Müzik Buluşmaları, yine ruhumuzu beslemeye adanmış. Klasik müziğin ustalarından tutun da genç yeteneklere, müziğin her daim içimizi okşayan türlerine ve kulaklarımızın pasını silen unutulmaz şarkılara kadar geniş yelpazedeki programıyla, sonbaharın şu soğuk günlerinde içimizi ısıtacak.

İşte, yaklaşık iki ay boyunca bizi bekleyen güz notaları:

2
ENKA Müzik Buluşmaları: Bir Sonbahar Tınısı

ENKA Müzik Buluşmaları, açılışı 17 Ekim’de genç sanatçı Emir İlgen‘le yapıyor. Kendisi henüz 14 yaşında ama piyanosunun başına geçince adeta devleşiyor. Bach, Chopin, Beethoven ve Debussy’nin eserlerini çalarken, böyle bir genç yeteneği hep birlikte alkışlayacağız. 23 Ekim‘de ise ENKA’nın daimi sanatçısı Fazıl Say sahnede olacak ve Beethoven repertuarından özel bir seçkiyi müzikseverlerin beğenisine sunacak.

3

Müzik Buluşmaları sanırım en çok biz Mirkelam hayranları için heyecanlı geçecek. 24 Ekim’de kimselere söz vermedik çünkü ‘saygı değil sevgi albümü’ diye nitelendirdiği özel ‘Mirkelam Şarkıları’nı dinlemek için sabırsızlanıyoruz. Klasik müziğimizin cevherlerinden biri olarak  önünde saygıyla eğildiğimiz Gülsin Onay, 31 Ekim tarihinde Ertuğ Korkmaz yönetimindeki Orkestra Akademik Başkent eşliğinde yine bizi mest edecek. İhtirasın ve tutukunun asi ifadesi tangoyu kim sevmez? Milangoların gözdesi Piatango, Jülide Özçelik’in solistliğinde, tangonun melodik örgüsünü, etnik ve modern armonilerle harmanlayacak. O halde 7 Kasım’ı da takvimlerimize şimdiden işaretledik.

4

19 Kasım ise büyüklerden ziyade çocuklar için anlamlı çünkü tamamı çocuklardan oluşan Barış için Müzik Orkestrası sahnede olacak. Hem klasik müziği, akranlarına sevdirecek hem de onlara ilham verecek. Ülkemizin dünyaca ünlü gruplarından Borusan Quartet, 21 Kasım’da piyanist Gökhan Aybulus’la bir araya gelecek, M. Ravel ve J. Brahms’ın besteleri hayat bulacak. Burçin Büke hayranı olarak, 28 Kasım gecesi benim için çok güzel olacak. Her ruh halimde dinlediğim Burçin Büke, solist Seran Bilgi‘yle güçlerini birleştirecek ve birlikte sahneden klasik müziğin yanında tango, film müzikleri ve müzikaller geçecek.

9
ENKA Müzik Buluşmaları: Bir Sonbahar Tınısı, Erol Evgin

ENKA Müzik Buluşmaları’nın en özel geçesi Erol Evgin’le yaşanacak. Hepimizin gönlünde ayrı bir yere sahip Erol Evgin, 30 Kasım’da, Altın Şarkılar’la bizi eski güzel günlere götürecek. Hem Müzik Buluşmaları’nın hem de 2017’nin kapanışını Boğaziçi Caz Korosu‘yla yapacağız. 25 Aralık akşamında, yeni yılı hiç tanımadığımız bir deneyimle karşılayacağız, keyfimiz bir sene boyunca devam etsin diye.

bogazici_caz_01b
ENKA Müzik Buluşmaları: Bir Sonbahar Tınısı, Boğaziçi Caz Korosu

Gördüğünüz gibi, sonbaharın melankolisini ENKA Müzik Buluşmaları’yla yaşamak mümkün. O halde, müziğin büyüsüne ortak olmak üzere bu çok sesli programda siz de yerinizi alın. Hem ruhunuz beslensin hem de seslerin ve notaların bereketi üzerinizde olsun. Şimdiden iyi eğlenceler!

·        Programın detaylarına enkasanat.org adresinden ulaşabilirsiniz.

theMagger ig – (1)