İster yatay olsun ister dikey, ister ince ister kalın, ister siyah-beyaz ister gökkuşağının 7 rengi, çizgiler şıklık yolunda önümüze önemli bir kapı açıyor. Gece ya da gündüz fark etmeden grafik bir duruş yakalamamızı sağlayan çizgiler moda tarihine dönüp baktığımızda her zaman karşımıza çıkarken en büyük yükselişini geçtiğimiz yıllarda New York moda haftasında Marc Jacobs’ın 60’lar temalı defilesiyle yaptı…

Çizgili akım kendini geliştirdikçe sadece kıyafetlerimize değil ayakkabı, aksesuar, ev eşyası gibi alanlarda da kendini göstermeye ve size 50’lerin İtalyan rivierasını her yerde yanınızda taşımayı vaad etmeye başladı.

2014 yılının ilkbahar/yaz koleksiyonlarında da devam eden bu yükseliş Breton akımının bizde yarattığı Güney’e inip, deniz kenarında şehrin karşmaşasından uzak, huzurlu günler geçirme isteğini perçinleyeceğe benziyor.

Çizgileri üzerlerinde taşımak isteyenler için 2 önemli ipucu:

İpucu 1: Karıştırmaktan korkma: Bir kombinde bir çizgili kıyafet olmasından daha iyi olan bir şey varsa o da iki çizgili kıyafet olmasıdır. Bu sebeple bir kombin içerisinde birden fazla çizgili kıyafet kullanmaktan çekinmeyin ancak bunca hareketin içinde sade bir çanta ve ayakkabı seçmek akıllıca olur.

İpucu 2: Her tarza uydurun: Çizgili kıyafetlere her gardroba uyacak bir yardımcı gibi yaklaşın. Kot, camel, haki ve deri gibi renk ve materyallerle hiç çekinmeden kombinleyin. Aynı zamanda baskılardan da korkmayın, bir tutam leopar ya da puantiye çizgili kıyafetlerinizle çok iyi gidecektir.

Yukarıdaki galerideki ürünlere shopigo.com’dan ulaşabilirsiniz:

Adrian Sweatshirt, Signature Buenos Aires Saat, NYC Şapka, Ohne Titel, Slip On Navy Ayakkabı, Polka Stripe Kadın Çorap

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?