İstiklal Caddesi’nde bir işim varsa, biriyle buluşacaksam özellikle beklemek için hep Burger King’in önünü seçerdim. Hele bir de arkadaşım gecikirse, orada dikilip kalmak durumunda kalırdım ki artık hemen caddenin girişinde şıklığıyla gözlere, lezzetli kahve ve tatlılarıyla damaklara bayram ettirecek Espresso Lab geldi !

Konum

theMagger Banner
IMG_7651
Espressolab, Beyoğlu

Santralİstanbul, Emirgan ve İTÜ’den sonra Espressolab artık bir de Taksim’de… İstiklal Caddesi’nin hemen girişinde solda. Diğer şubelerinde var olan, sevdiğimiz kahve-cheesecake ikilisini bu kadar kolay ulaşılabilir bir yerde bulabilmek çok hoş oldu gerçekten. Üstelik diğerlerine göre çok daha geniş, hoş bir tasarımla karşımızda. Öncelikle kahvenizi alıp burada caddenin en kalabalık halini izlemeniz, arkadaşınızı beklemeniz ya da ufak tefek bir şeyler atıştırıp, üzerine tatlılarından denemeniz mümkün.

espresso lab
Espressolab, Beyoğlu

İçeri girdiğinizde sizi büyük bir set karşılıyor. Setin üzerinde sergilenen çeşit çeşit tatlılar, özellikle cheesecake çeşitleri iştah açıcı. Yemek yemediyseniz de birçok sandviç seçeneği sizleri beklemekte, mozarellalıyı şahsen önerebilirim. Self servis olarak aldığınız kahveniz tatlınız eşliğinde üst katta ya da alt dış kısımda oturabileceğiniz gibi bu setin karşısındaki küçük sevimli tahta masalarda da oturabilirsiniz. Üçüncü dalga kahve akımına mensup Espresso Lab’de özel demleme filtre kahve çeşitlerinden, lattelere, espressolara birçok çeşit kahve olduğu gibi çaylar da bulunuyor. Çay eşliğinde çikolata dolgulu donut yemek oldukça keyifliydi doğrusu. Uğrayabilirsiniz!

theMagger Banner
Advertisement
IMG_7654
Espressolab, Beyoğlu

Espresso Lab Taksim Adres: Katip Mustafa Çelebi Mah. İstiklal Cad. No:3 Taksim, Beyoğlu / İstanbul