19. İstanbul Tiyatro Festivali

9 Mayıs 2014 - Cuma • 20:30
5 Haziran 2014 - Perşembe • 20:30

DreamMechanics

Ne? Bu yıl 19. kez düzenlenen, uluslararası ve ulusal birçok tiyatro topluluğunun en yeni oyunlarını seyirciyle buluşturacak olan İstanbul Tiyatro Festivali

Nerede? Bishane, Cevahir Sahnesi, dot, İBB Şehir Tiyatroları Haldun Taner Sahnesi, İBB Şehir Tiyatroları Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi, ikincikat-karaköy, Kenter Tiyatrosu, Moda Sahnesi, Saint Pulchérie Fransız Lisesi, Salon, Şişli Blackout Sahnesi, İstanbul Devlet Tiyatrosu Üsküdar Tekel Sahnesi, İstanbul Devlet Tiyatrosu Stüdyo Sahnesi

Ne zaman? 9 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında

Neden?

1. Bir tiyatro aşığı olarak İstanbul’da iki yılda bir gerçekleşen İstanbul Tiyatro Festivali’nde bu yıl da birkaç oyun izlemeyi aylardır planlıyorsunuz.

2. Yıl boyunca yalnızca yerli yapımları izlemenin size yetmediğini düşünüyor; Polonya, Almanya, İngiltere gibi ülkelerde tiyatro sanatının nasıl bir yönde ilerlediğine yabancı oyunlar izleyerek tanık olmak istiyorsunuz.

3. William Shakespeare’in eserlerinin hiçbir zaman eskimediğini, her zaman yenilikçi bir yorumu ile karşılaşabileceğinizi biliyor ve teması Shakespeare olan bu festivalde de yazarın eserlerinden birkaçını izlemek istiyorsunuz.

tiyatro festivali - slider

Festival hakkında daha fazlası…

theMagger’dan festival önerileri…

YORUM YAZIN

AJANDA

Filmekimi

5 Ekim 2018 - Cuma

4. İstanbul Tasarım Bienali

22 Eylül 2018 - Cumartesi

Istanbul Coffee Festival

20 Eylül 2018 - Perşembe

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN