20. İstanbul Tiyatro Festivali

3 Mayıs 2016 - Salı • 20:30
28 Mayıs 2016 - Cumartesi • 20:30

Aiguilles_Opium_005

Ne? Bu yıl 20. kez düzenlenen, uluslararası ve ulusal birçok tiyatro topluluğunun en yeni oyunlarını seyirciyle buluşturacak olan İstanbul Tiyatro Festivali

Nerede? UNIQ Hall, Tatbikat Sahnesi, Talimhane Tiyatrosu, Moda Sahnesi, Salon, Kumbaracı 50, Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi BBTİ, Üsküdar Stüdyo Sahne, Caddebostan Kültür Merkezi, Üsküdar Tekel Sahnesi, Zorlu PSM Stüdyo, Müjdat Gezen Tiyatrosu 29 Ekim Sahnesi, Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, Tiyatro Pera, Cevahir Sahnesi, MSGSÜ Bomonti Yerleşkesi, garajistanbul, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi,

Ne zaman? 3 – 28 Mayıs tarihleri arasında

Neden?

1. Bir tiyatro aşığı olarak İstanbul’da iki yılda bir gerçekleşen İstanbul Tiyatro Festivali’nde bu yıl da birkaç oyun izlemeyi aylardır planlıyorsunuz.

2. Yıl boyunca yalnızca yerli yapımları izlemenin size yetmediğini düşünüyor; Hollanda, Portekiz, İngiltere gibi ülkelerde tiyatro sanatının nasıl bir yönde ilerlediğine yabancı oyunlar izleyerek tanık olmak istiyorsunuz.

3. William Shakespeare’in eserlerinin hiçbir zaman eskimediğini, her zaman yenilikçi bir yorumu ile karşılaşabileceğinizi biliyor ve Shakespeare’in ölümünün 400. yıldönümünde festivalde de yazarın eserlerinden birkaçını izlemek istiyorsunuz.

spymonkey_complete_deaths_bloodbath2-5103_LS-cropspymonkey_complete_deaths_bloodbath2-5103_LS-crop

Festival hakkında daha fazlası…

theMagger’dan festival önerileri…

YORUM YAZIN

AJANDA

25. İstanbul Caz Festivali

26 Haziran 2018 - Salı

Chill-Out Festival: The Missing Part

23 Haziran 2018 - Cumartesi

Kumsalda

8 Haziran 2018 - Cuma

Sarsılan İmge

6 Haziran 2018 - Çarşamba

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?