41. İstanbul Müzik Festivali

4 Haziran 2013 - Salı • 19:00
29 Haziran 2013 - Cumartesi • 20:00

 

Ne? İstanbul ve İKSV’nin en köklü festivali olarak bu yıl 41. kez düzenlenecek, dünyaca ünlü orkestralar ve solistlerin yanı sıra özel projelere ev sahipliği yapacak ve genç solistleri İstanbul seyircisi ile tanıştıracak olan festival

Nerede? Aya İrini Müzesi, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, İş Sanat, Galata Mevlevihanesi, MAC Bebeköy, İstanbul Modern, Galata Rum İlköğretim Okulu, Süreyya Operası, St. Antuan Kilisesi, Surp Vortvots Vorodman Kilisesi, Boğaziçi Üniversitesi Alber Long Hall

Ne zaman? 04 – 29 Haziran tarihleri arasında

Neden?

1. Yıllardır en az bir konsere katıldığınız İstanbul Müzik Festivali’ni bu yıl da boş geçirmeyeceksiniz ve Deutsche Kammerphilharmonie Bremen’den Münih Oda Orkestrası’na önemli orkestralar ya da Maxim Vengerov’dan Kim Kashkashian’a ünlü solistlerden oluşan programdan seçiminizi/seçimlerinizi çoktan yaptınız.

2. Aya İrini, Galata Mevlevihanesi, St. Antuan Kilisesi ve Surp Vortvots Vorodman Kilisesi gibi büyülü mekanlarda klasik müzik dinlemenin bambaşka bir zevk olduğunu düşünüyorsunuz.

3. Festival kapsamındaki klasik müziği yoga ya da Pink Floyd gibi farklı kavramlarla bir araya getiren projeler oldukça ilginizi çekiyor ve klasik müzikle aranız iyi olmadığı halde bu yenilikçi konserler için meraklanıyorsunuz.

Festival hakkında daha fazlası…

theMagger’dan 41. İstanbul Müzik Festivali önerileri…

theMagger’dan Festival direktörü Yeşim Gürer Oymak röportajı…

YORUM YAZIN

AJANDA

Filmekimi

5 Ekim 2018 - Cuma

4. İstanbul Tasarım Bienali

22 Eylül 2018 - Cumartesi

Istanbul Coffee Festival

20 Eylül 2018 - Perşembe

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN