Anı ve Süreklilik Huma Kabakcı Koleksiyonu’ndan Bir Seçki

24 Şubat 2016 - Çarşamba • 10:00
1 Mayıs 2016 - Pazar • 19:00

Almagul Menlibayeva, Sana Cikan Ipek Yolum 2

Almagül Menlibayeva | Sana Çıkan İpek Yolum 2 (2011)

Ne? Nahit Kabakcı’nın 1980’lerden itibaren oluşturmaya başladığı ve Türkiye’nin önemli koleksiyonları arasında sayılan Huma Kabakcı koleksiyonundan bir seçkiyi bulabileceğiniz sergi

Kim? Sanatçılar: Etel Adnan, Yüksel Arslan, Tomur Atagök, David Bailey, Ferruh Başağa, Aliye Berger, Sabri Berkel, Joseph Beuys, Canan Dağdelen, Nezaket Ekici, Max Ernst, Ali Arif Ersen, Özlem Günyol & Mustafa Kunt, Selma Gürbüz, Ramın Haerizadeh, Susan Hefuna, Gabriele Heidecker, Damien Hirst, David Hockney, Ilya Kabakov, İhsan Cemal Karaburçak, Heinz Mack, Basım Magdy, Almagül Menlbayeva, Murat Morova, Edin Numankadic, Mübin Orhon, Ardan Özmenoğlu, Güçlü Öztekin, Panamarenko, Shahpour Pouyan, Robert Rauschenberg, Meriç Algün, Ringborg, Sarkis, Tahir Salakhov, Richard Serra, Kemal Seyhan, Erinç Seymen, Sabina Shikhlinskaya, Hiroshi Sugimoto, Maya Sumbadze, Güneş Terkol, Canan Tolon, Pınar Yolaçan, Fahrelnissa Zeid

Nerede? Pera Müzesi

Ne zaman? 24 Şubat 2015 – 01 Mayıs 2016 tarihleri ve Salı-Cumartesi 10:00-19:00, Pazar 12:00-18:00 saatleri arasında

Fahrelnissa Zeid, Kemikli Kompozisyon

Fahrelnissa Zeid | Kemikli Kompozisyon (Tarihsiz) 

Neden?

1. Koleksiyonerlik, yani sistemli ve bilinçli bir şekilde sanat yapıtı toplamak, sizde merak uyandırıyor ve onyıllardır başarıyla inşa edilmiş bir koleksiyon örneğini görmek için sabırsızlanıyorsunuz.

2. Birbirini takip eden iki kuşak tarafından sürdürülen koleksiyonun zamana yayılan ilişkili ve farklı noktalarını incelemek istiyorsunuz.

3. Aralarında Aliye Berger’den Fahrelnissa Zeid’e, Damien Hirst’ten David Hockney’e dünyaca ünlü sanatçılardan eserlerin bulunduğu bu sergiyi kaçırmak istemiyorsunuz.

Sarkis, A Melbourne Serisi

Sarkis | A Melbourne Serisi (1966-7)

Sergi hakkında daha fazlası…

Meşrutiyet Cad. No:65 Tepebaşı, Beyoğlu / İstanbul

YORUM YAZIN

AJANDA

Filmekimi

5 Ekim 2018 - Cuma

4. İstanbul Tasarım Bienali

22 Eylül 2018 - Cumartesi

Istanbul Coffee Festival

20 Eylül 2018 - Perşembe

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN