Berlin Filarmoni Orkestrası

27 Eylül 2012 - Perşembe • 20:00

Kim? Orkestra: Berlin Filarmoni Orkestrası, Şef: Sir Simon Rattle Solist: Efe Baltacıgil (çello), Fora Baltacıgil (kontrbas)

Ne? Dünyanın en seçkin orkestralarından, 1882 yılında kurulan Berlin Filarmoni Orkestrası’nın, İKSV’nin 40. yıl etkinlikleri kapsamında İstanbul’da vereceği konser. Programda Schubert‘in “Bitmemiş Senfoni”si, Beethoven‘ın La Majör 7. Senfonisi ve Bottesini‘nin “Viyolonsel ve Kontrbas için Düzenlenmiş Grand Duo Concertant” eserleri yer alıyor.

Nerede? Haliç Kongre Merkezi’nde

Ne zaman? 27 Eylül Perşembe gecesi, saat 20.00’da

Neden?

1. Bir klasik müzik takipçisi olarak, İstanbul’da son yıllarda düzenlenen en önemli klasik müzik etkinliğini kaçırmak istemiyorsunuz.

2. Berlin Filarmoni Orkestrası’nın tek Türk sanatçısı iken geçtiğimiz aylarda New York Filarmoni Orkestrası’na kontrbas grup şefi olarak seçilen Fora Baltacıgil ve birçok ünlü orkestra ile solist olarak çalışmış Efe Baltacıgil’i aynı sahnede dinlemek istiyorsunuz.

3. “King’s Speech”ten “The Fall”a birçok filmin en görkemli sahnelerine fon müziği olmuş olan Beethoven’ın La Majör 7. Senfonisi’nin hayranısınız.

 

Berlin Filarmoni Orkestrası hakkında daha fazlası…

Konser hakkında daha fazlası…

 

Haliç Kongre Merkezi

Eski Karaağaç Caddesi

Halıcıoğlu / İstanbul

YORUM YAZIN

AJANDA

25. İstanbul Caz Festivali

26 Haziran 2018 - Salı

Chill-Out Festival: The Missing Part

23 Haziran 2018 - Cumartesi

Kumsalda

8 Haziran 2018 - Cuma

Sarsılan İmge

6 Haziran 2018 - Çarşamba

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?