Bilgi Sinema: Mart 2014

7 Mart 2014 - Cuma • 16:00
29 Mart 2014 - Cumartesi • 16:00

unnamed

Kim? Yönetmenler: Theo Angelopoulos, Robert Bresson, Maya Deren, Carl Theodor Dreyer, Jean Eustache, Václav Kadmka, Dusan Makavejev, Marie Menken, Otto Preminger, Leni Riegenstahl, Roberto Rossellini, R.G. Springsteen, Deniz Tortum

Ne? İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema Kulübü öğrencileri tarafından düzenlenen, sinema tarihinin ana-akım sinema dışında kalan değerli filmlerinin ücretsiz ve herkese açık gösterimlerinin yapıldığı program Ayın Filmleri: Anti-Komunist Propaganda Çizgi Filmleri Seçkisi, Eighty Letters, Giovanna d’Arco al Rogo, Innocence Unprotected, Love Affair, La maman et la putain, Man Is Not a Bird, Olympia 1. Teil & Olympia 2. Teil, La passion de Jeanne d’Arc, Procès de Jeanne d’Arc, The Red Menace, Sainte Jeanne, The Travelling Players, Zayiat

Nerede? İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu, E1 Binası, Salon 207

Ne zaman? Mart ayı boyunca her Cuma ve Cumartesi değişen seanslarda

Neden?

1. İstanbul’da bağımsız sinema salonlarının azlığı ve sinemateklerin yokluğundan oldukça şikayetçisiniz ve sinema tarihinin değerli filmlerini izleyebileceğiniz alternatifler arayışındasınız.

2. Sinema ile yakından ilgilisiniz ve karşınıza çıkan bu yeni yönetmenler keşfetme,  yeni filmlerle tanışma fırsatını kaçırmak istemiyorsunuz.

3. Sinema ile ilgilenen, sinema üzerine konuşmayı seven biri olarak film izleyebileceğiniz yeni bir mekan ve filmler hakkında konuşabileceğiniz yeni bir grup vaat eden İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema Kulübü öğrencilerinin arasına katılarak onları desteklemek istiyorsunuz.

Bilgi Sinema hakkında daha fazlası…

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu Emniyettepe Mah. Kazım Karabekir Cad. No:2 Eyüp / İstanbul

YORUM YAZIN

AJANDA

Filmekimi

5 Ekim 2018 - Cuma

4. İstanbul Tasarım Bienali

22 Eylül 2018 - Cumartesi

Istanbul Coffee Festival

20 Eylül 2018 - Perşembe

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN