Güç Belgeselde!

4 Nisan 2013 - Perşembe • 13:00
14 Nisan 2013 - Pazar • 17:00

Kim? Yönetmenler: Ersin Çelik, Yung Chang, Davy Chou, Erik Gandini, Patricio Guzman, Taha Karimi, Akile Nazlı Kaya, Berkay Kuyzu & Elodie Eda Moreau, Joshua Oppenheimer & Christine Cynn, Anders Østergaard, Allan Sekula & Noel Burch

Ne? İstanbul Modern Sinema’nın, müzede devam eden Prix Pictet: Güç fotoğraf sergisine paralel bir etkinlik olarak Documentarist işbirliğiyle düzenlediği belgesellerden oluşan gösterim programı

Nerede? İstanbul Modern

Ne zaman? 04 – 14 Nisan tarihleri arasında, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri çeşitli seanslarda

Neden?

1. Prix Pictet: Güç sergisini gezdiniz ve insan-doğa ilişkisi, toplum, işgal ve isyan gibi kavramlar üzerinden işlenen sergi/yarışma teması “güç”ün bir de belgesel sinemanın gözünden işlenişine tanık olmak istiyorsunuz.

2. Sürmekte olan 32. İstanbul Film Festivali’nin “Belgeseller” bölümündeki belgesellerin tamamına biletiniz olmasına rağmen, içinizdeki belgesel aşkını durduramıyorsunuz ve bu gösterim programını da festival programınızın arasına sıkıştırmaya kararlısınız.

3. !f Bağımsız Filmler Festivali’nin en çok konuşulan belgeseli olan “Act of Killing”i (Öldürme Eylemi) izleyemediğiniz için üzülüyor ve bir kez daha kaçırmak istemiyorsunuz.

Etkinlik hakkında daha fazlası…

theMagger’dan Prix Pictet: Güç sergisi izlenimleri…

Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo 4 Karaköy / İstanbul

YORUM YAZIN

AJANDA

Filmekimi

5 Ekim 2018 - Cuma

4. İstanbul Tasarım Bienali

22 Eylül 2018 - Cumartesi

Istanbul Coffee Festival

20 Eylül 2018 - Perşembe

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN