Komşular

9 Ocak 2014 - Perşembe • 10:00
8 Mayıs 2014 - Perşembe • 18:00

eteri chkadua

Kim? Küratörler: Çelenk Bafra, Paolo Colombo Sanatçılar: Abdülcanbaz (Turhan Selçuk), Furat al Jamil, Mounira Al Solh, Maja Bajevic, Sonia Balassanian, Vesna Bukovec, CANAN, Eteri Chkadua, Ana Čigon, Rena Effendi, Nezaket Ekici, Cevdet Erek, Adib Fattal (Yerleştirme: The Museum of Everything), Mona Hatoum, Hamlet Hovsepyan, Gül Ilgaz, Babak Jalali, Lamia Joreige, Hayv Kahraman, Hatice Karadağ, Sevdalina Kochevska, Pavlos Nikolakopoulos, One Square Meter (NPAK Festivali), Fahrettin Örenli, Adrian Paci, Michail Pirgelis, Younès Rahmoun, Yehudit Sasportas, Wael Shawky, Slavs and Tatars, Aslı Sungu, Nasra Şimmes, Burcu Yağcıoğlu, Nil Yalter, Živadinov::Zupančič::Turšič

Ne? İstanbul Modern’in 10. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve Balkan, Kafkas ve Orta Doğu ülkelerinden sanatçıların eserlerine yer veren ” Komşular – Türkiye ve Çevresinden Güncel Anlatılar” başlıklı sergi

Nerede? İstanbul Modern

Ne zaman? 09 Ocak – 08 Mayıs 2014 tarihleri ve Salı – Pazar 10:00-18:00 saatleri arasında (Perşembe günleri 20:00’ye kadar açık ve ücretsiz)

Neden?

1. Türkiye’nin Balkanlar, Kafkaslar ve Orta Doğu’daki komşularının sanat ve sanatçılarını keşfetmek, bu ülkelerin Türkiye ile olan tarihi, siyasal ve kültürel bağlarını sanat eserleri üzerinden incelemek istiyorsunuz.

2. Birçok sanatçı ve eserlerini bir arada bulabildiğiniz sergileri gezmekten büyük zevk alıyor, 17 ülkeden 35 sanatçıya yer veren “Komşular”da aradığınızı bulacağınızı düşünüyorsunuz.

3. 10 yıldır sizi modern sanatla buluşturan İstanbul Modern’in 10. yılını bu sergiyi ziyaret ederek kutlamayı düşünüyorsunuz.

02

Sergi hakkında daha fazlası…

Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo 4

YORUM YAZIN

AJANDA

Filmekimi

5 Ekim 2018 - Cuma

4. İstanbul Tasarım Bienali

22 Eylül 2018 - Cumartesi

Istanbul Coffee Festival

20 Eylül 2018 - Perşembe

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN