Oscar’ın Yabancıları

10 Ocak 2013 - Perşembe • 13:00
20 Ocak 2013 - Pazar • 17:00

Kim? Yönetmenler: Nikolaj Arcel (Danimarka), Pablo Berger (İspanya), İsmail Güneş (Türkiye), Ursula Meier (İsviçre), Cristian Mungiu (Romanya), Olivier Nakache & Eric Toledano (Fransa), Christian Petzold (Almanya), Kate Shortland (Avustralya), Paolo & Vittorio Taviani (İtalya)

Ne? İstanbul Modern Sinema’nın, yaklaşan Oscar Ödülleri heyecanı öncesi çeşitli ülkelerin En İyi Yabancı Dilde Film kategorisinde aday gösterdikleri yapımlarını izleyici ile buluşturacak gösterim programı

Nerede? İstanbul Modern

Ne zaman? 10 – 20 Ocak 2013 tarihleri arasında, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri 13.00, 15.00, 17.00 ve 19.00 seanslarında

Neden?

1. Birkaçı İstanbul Film Festivali, Filmekimi ve Randevu İstanbul Film Festivali kapsamında gösterilen, fakat kaçırdığınız farklı ülkeler ve dillerden bu filmleri yine bir festival atmosferinde bir arada izleme fırsatı arıyorsunuz.

2. Türkiye komitesinin şaşırtan seçimi “Ateşin Düştüğü Yer” filmini, Oscar yarışındaki diğer rakiplerini ve özellikle 9 filmden oluşan kısalisteye kalan “Can Dostum” (Fransa), “Tepelerin Ardında” (Romanya) ve “Yasak Aşk”ı (Danimarka) merak ediyorsunuz.

3. Ülkemizde ilk kez gösterilecek ve Oscar kısalistesinde yer alan İsviçre yapımı “Yukarıdaki Çocuk”u izlemek istiyorsunuz.

Etkinlik hakkında daha fazlası…

theMagger’dan Filmekimi’nin en iyileri…

theMagger’dan “Can Dostum” (Intouchables) üzerine…

Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo 4 Karaköy / İstanbul

YORUM YAZIN

AJANDA

25. İstanbul Caz Festivali

26 Haziran 2018 - Salı

Chill-Out Festival: The Missing Part

23 Haziran 2018 - Cumartesi

Kumsalda

8 Haziran 2018 - Cuma

Sarsılan İmge

6 Haziran 2018 - Çarşamba

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?