Ev Diye Bir Yer

6 Ekim 2017 - Cuma • 21:00
12 Kasım 2017 - Pazar • 16:00

La Soledad

Kim? Yönetmenler: Ursula Meier, Jrge Thielen Armand, Erdem Tepegöz, Ramin Bahrani, Andrey Zvyagintsev, Lauren Greenfield, Robin Campillo, Sam Peckinpah, Ellen Hovde & Albert Maysles & David Maysles & Muffie Meyer

Ne? 15. İstanbul Bienali’nin sergi mekanları arasında da yer alan Pera Müzesi’nde bienale ve iyi bir komşu temasına paralel olarak gerçekleşen film gösterim programı Filmler: Home, La Soledad, Zerre, 99 Homes, Leviathan, The Queen of Versailles, Eastern Boys, Straw Dogs, Grey Gardens

Nerede? Pera Müzesi

Ne zaman? 15 Eylül – 07 Ekim tarihleri arasında değişen gün ve seanslarda

 

Neden?

1. 15. İstanbul Bienali’ni ilgiyle izliyorsunuz ve mekanların tümünü çoktan ziyaret ettiniz; bu gösterim programının Pera Müzesi’ndeki işleri bir kez daha incelemek için iyi bir bahane olduğunu düşünüyorsunuz.

2. 15. İstanbul Bienali küratörleri Elmgreen & Dragset’in ev tanımında yer alan aidiyet ve kök salmışlık kavramlarını kendi yaşamınız ve kendi evinizle, yuvanızla bağdaştırıyor, bu temayı işleyen filmlerden oluşan seçkideki filmleri merak ediyorsunuz.

3. Latin Amerika’dan ABD’ye, Avrupa’dan Türkiye’ye evini kaybetme korkusunun insan ve aile üzerindeki etkisinin nasıl benzerlikler taşıdığını, bunların sinemaya nasıl yansıdığını görmek istiyorsunuz.

The Queen of Versailles

Etkinlik hakkında daha fazlası…

Meşrutiyet Cad. No:65 Tepebaşı, Beyoğlu / İstanbul

YORUM YAZIN

AJANDA

Filmekimi

5 Ekim 2018 - Cuma

4. İstanbul Tasarım Bienali

22 Eylül 2018 - Cumartesi

Istanbul Coffee Festival

20 Eylül 2018 - Perşembe

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN