Miyav! Dilini Kedi Mi Yuttu?

12 Ocak 2018 - Cuma • 20:00
4 Şubat 2018 - Pazar • 14:00

Kim? Yönetmenler: Jean-Loup Felicioli & Alain Gagnol, Miranda July, Naoko Ogigami, Ramon Zürcher, Ceyda Torun, Michael Reich, Händl Klaus, Takeshi Watanabe & Yoshitaka Yamaguchi, Takeshi Watanabe

Ne? Pera Film’in, dünyanın farklı köşelerinden kedili filmleri bir araya getiren film gösterim programı Filmler: Un vie de chat / A Cat in Paris, The Future, Rentaneko / Rent-a-Cat, Das merkwürdige Kätzchen / The Strange Little Cat, Kedi, She’s Allergic to Cats, Kater / Tomcat, Neko zamurai / Samurai Cat, Nekonin / Neko Ninja

Nerede? Pera Müzesi

Ne zaman? 12 Ocak – 4 Şubat 2018 tarihleri arasında değişen gün ve seanslarda

Neden?

1. Hayatta en çok sevdikleriniz arasında kediler de var ve dünyanın farklı ülkelerinde kedilerin sinemada nasıl bir rol üstlendiğini merak ediyorsunuz.

2. Pera Film’in geçtiğimiz yılki gösterim programı Kuyruklu Hikâyeler: Sinemanın Köpekleri başlıklı gösterim programını tebessümle hatırlıyorsunuz ve en az köpekler kadar sevdiğiniz hayvan dostlarınız kediler de kendi programlarına kavuştuğu için mutlusunuz.

3. Animasyondan belgesele, bilimkurgudan komediye farklı türlerde filmlerin yer aldığı program sayesinde, tüm dünyada büyük ses getiren, İstanbul’un sokak kedilerini konu alan belgesel Kedi‘yi de (bir kez daha) izlemek istiyorsunuz.

Kedi (Ceyda Torun, 2017)

Etkinlik hakkında daha fazlası…

Meşrutiyet Cad. No:65 Tepebaşı, Beyoğlu / İstanbul

YORUM YAZIN

AJANDA

25. İstanbul Caz Festivali

26 Haziran 2018 - Salı

Chill-Out Festival: The Missing Part

23 Haziran 2018 - Cumartesi

Kumsalda

8 Haziran 2018 - Cuma

Sarsılan İmge

6 Haziran 2018 - Çarşamba

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?