Perşembe Sineması

5 Mart 2015 - Perşembe • 19:00
21 Mayıs 2015 - Perşembe • 19:00

Shijie - The World

Kim? Yönetmenler: Jia Zhangke, Chad Freidrichs, Mira Nair, Peter von Bagh, Mikhail Kalatozov, Tran Anh Hung, Ian Cheney, Isao Takahata, Éric Rohmer, Anand Patwardhan, Juraj Krasnohorsky, Anna-Karin Grönroos

Ne? SALT’ın geçtiğimiz sonbahardan beri sürdürdüğü Perşembe Sineması programının şehirde olmaya dair filmleri bir araya getirdiği yeni seçkisi Filmler: Shìjiè, The Pruitt-Igoe Myth, Salaam Bombay!, Helsinki ikuisesti, Soy Cuba, Xìch Lô, Truck Farm, Pom Poko, Les rendez-vous de Paris, Hamara Shahar, Tigre v meste, Ecopolis China,

Nerede? SALT Beyoğlu

Ne zaman? 5 Mart – 21 Mayıs tarihleri arasında, her Perşembe saat 19:00’da

Neden?

1. Yaşadığınız şehri tanıdığınızı düşünüyor, şehirli olmak ve şehirde olmak kavramlarını farklı kültür ve şehirlerde ne ifade ettiğini ve bunun sinemaya nasıl yansıdığını merak ediyorsunuz.

2. SALT’ın sezon başından beri sürdürüğü Perşembe Sineması’nın yakın bir takipçisisiniz ve bahar ayları boyunca da perşembe akşamlarınızı film izlemeye ayırmak istiyorsunuz.

3. SALT Beyoğlu’nun en sevdiğiniz köşesi olan Açık Sinema’ya yayılıp film izlemenin zevkini İstiklal Caddesi’ndeki hiçbir sinemada bulamıyorsunuz.

Cyclo

Not: SALT Beyoğlu’nda yıl boyunca sürecek ve toplamda 33 filmin gösteriminden oluşacak Perşembe Sineması’nın devam programı ilerleyen günlerde açıklanacak.

Etkinlik hakkında daha fazlası…

İstiklal Cad. No:136 Beyoğlu / İstanbul

YORUM YAZIN

AJANDA

25. İstanbul Caz Festivali

26 Haziran 2018 - Salı

Chill-Out Festival: The Missing Part

23 Haziran 2018 - Cumartesi

Kumsalda

8 Haziran 2018 - Cuma

Sarsılan İmge

6 Haziran 2018 - Çarşamba

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?