Sessizlik ve Işık

2 Şubat 2018 - Cuma • 21:00
4 Mart 2018 - Pazar • 18:00

Kim? Yönetmenler: Michael Blackwood, Peter Greenaway, Gustavo Taretto, Andreas Dalsgaard, Louise Lemoine & Ila Beka, Nathaniel Kahn, Wim Wenders, Michael Glawogger, Michael Madsen,  Robert Redford, Margreth Olin, Karim Aïnouz

Ne? İstikamet → Balkanlar başlığıyla Balkanlar’da geçen ve Balkan ülkelerinden çıkan yol ve yolculuk hikayelerini bir araya getiren film gösterim programı Filmler: Louis Kahn: Silence and Light, The Belly of an Architect, Sidewalls, The Human Scale, The Infinite Happiness, My Architect: A Son’s Journey, Cathedrals of Culture – Part 1 & Part 2

Ne zaman? 2 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında, değişen seanslarda

Neden?

1. Mimariyle ilgilenen bir sanatsever ya da geleceğin mimarlarından biri olarak, mimarinin sinemadaki yansımalarından oluşan bu film gösterim programı sizi heyecanlandırıyor.

3. Mimarinin ve etrafınızdaki / ziyaret ettiğiniz kentlerdeki görkemli binaların gücünden her daim etkilenen birisiniz ve aynı gücü kullanarak yola çıkmış kurmaca ve belgesellerin ilginizi çekeceğini düşünüyorsunuz.

2. Pera Müzesi’nde devam eden Louis Kahn’a Yeni/den Bakış başlıklı sergi aracılığıyla tanıştığınız ünlü mimarın yaşamını konu alan ve oğlu tarafından çekilmiş My Architect: A Son’s Journey başlıklı Oscar adayı belgeseli merak ediyorsunuz.

Etkinlik hakkında daha fazlası…

Meşrutiyet Cad. No:65 Tepebaşı, Beyoğlu / İstanbul

YORUM YAZIN

AJANDA

25. İstanbul Caz Festivali

26 Haziran 2018 - Salı

Chill-Out Festival: The Missing Part

23 Haziran 2018 - Cumartesi

Kumsalda

8 Haziran 2018 - Cuma

Sarsılan İmge

6 Haziran 2018 - Çarşamba

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?