Silahlara Veda: Sivil Direniş Hikayeleri

4 Eylül 2013 - Çarşamba • 19:00
29 Eylül 2013 - Pazar • 18:00

Kim? Yönetmenler: Ali Samadi Ahadi, John Akomfrah, İmre Azem, Kelly Duane & Katie Galloway, Richard Gordon & Carma Hinton, Michal Marczak, Corey Ogilvie, Eva Orner, Christian Rouaud

Ne? Pera Film’in, 9 uzun metraj belgesel filmin yanı sıra kısa filmlerin de gösterileceği, 20. ve 21. yüzyıllardan çeşitli toplumsal direniş hikayelerini inceleyen sezonun ilk film gösterim programı

Nerede? Pera Müzesi

Ne zaman? 4 – 29 Eylül tarihleri arasında, değişen seanslarda

Neden?

1. Dünyanın hemen hemen her yerinde önemli etkileri olan sivil direnişlerin hikayelerini anlatan belgeseller izleyerek konuya biraz daha hakim olmak istiyorsunuz.

2. Programda yer alan, Çin’den Afganistan’a ABD’den Almanya’ya uzanan sivil direniş belgesellerinin yanında Taksim ve Gezi Parkı’nı merkezine alan birçok kısa belgeseli de izlemeyi, böylece dünyanın farklı yerlerindeki direnişlerin nedenlerini ve sonuçlarını karşılaştırmayı düşünüyorsunuz.

3. Pera Müzesi’nde devam eden “Connecting the Dots” sergisinde yer alan Gezi Direnişi fotoğraflarından etkilendiniz ve konuyla ilgili belgeselleri izlemenin bu etkiyi arttıracağını düşünüyorsunuz.

Etkinlik hakkında daha fazlası…

Meşrutiyet Cad. No:65 Tepebaşı, Beyoğlu / İstanbul

YORUM YAZIN

AJANDA

Filmekimi

5 Ekim 2018 - Cuma

4. İstanbul Tasarım Bienali

22 Eylül 2018 - Cumartesi

Istanbul Coffee Festival

20 Eylül 2018 - Perşembe

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN