Tam Benlik: İngiliz Sinemasında Cinsiyet ve Kimlik

27 Mayıs 2015 - Çarşamba • 17:00
28 Haziran 2015 - Pazar • 16:00

Screen Shot 2015-05-27 at 14.31.32

Kim? Yönetmenler: Leslie Arliss, Michael Winner, Julian Jarrold, Geoffrey Sax, Neil Jordan, Hong Khaou, Andrew Haigh, Steve McQueen, Peter Strickland, Dan Murdoch, Kim Longinotto & Jano Williams, Neil Crombie

Ne? Pera Film’in British Council işbirliğiyle hazırladığı ve İngiliz sinemasından cinsiyet ve kimlik konularını ele alan bağımsız yapımlara yer veren gösterim programı Filmler: The Wicked Lady, Kinky Boots, Tipping the Velvet, Breakfast on Pluto, Lilting, Weekend, Shame, The Duke of Burgundy, Transsexual Teen Beauty Queen, Dream Girls, Shinjuku Boys, In the Best Possible Taste, Grayson Perry: Who Are You?

Nerede? Pera Müzesi

Ne zaman? 27 Mayıs – 28 Haziran 2015 tarihleri arasında, değişen seanslarda

Neden?

1. İngiliz Bağımsız sinemasını ve/veya sinemada cinsel kimlik temasını işleyen filmler izlemekten zevk alıyorsunuz ve bu iki kümeye dahil olan onlarca filmi bir arada bulduğunuz için heyecanlısınız.

2. Gündelik olanı, insanların hayatlarını yaşama biçimini, modern dertleri, din, sınıf ve kimlik meselelerini konu edinen ve kadın alter egosu “Claire” ile de ünlenen Grayson Perry’nin Pera Müzesi’nde sergilenen eserlerini hayranlıkla incelediniz ve bu eserlerinin sizi düşünmeye ittiği konuların bir de sinemadaki yansımalarına tanık olmak istiyorsunuz.

3. 23. İstanbul LGBTİ Onur Haftası (22-28 Haziran) kutlamalarınıza sinemayı da dahil etmek istiyor, programda yer alan, cinsiyet ve kimlik meseleleri üzerine filmleri merak ediyorsunuz.

Etkinlik hakkında daha fazlası…


Meşrutiyet Cad. No:65 Tepebaşı, Beyoğlu / İstanbul

YORUM YAZIN

AJANDA

Filmekimi

5 Ekim 2018 - Cuma

4. İstanbul Tasarım Bienali

22 Eylül 2018 - Cumartesi

Istanbul Coffee Festival

20 Eylül 2018 - Perşembe

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN