Turuncu Günler

4 Ekim 2012 - Perşembe • 13:00
21 Ekim 2012 - Pazar • 19:00

Kim? Yönetmenler: Urszula Antoniak, Sander Burger, Erik De Bruyn, Boudwivjn Koole, Victor Ponten, Frank Scheffer, Jim Taihuttu, Rudolf van den Berg, Paula van der Oest, Nicole van Kilsdonk

Ne? Hollanda-Türkiye diplomatik ilişkilerinin 400. yıl etkinlikleri kapsamında İstanbul Modern, Hollanda Başkonsolosluğu ve Hollanda EYE Film Enstitüsü işbirliğiyle gerçekleşen; Uzun metrajlar, Kısalar, Frank Scheffer Retrospektifi, Cinedans Filmleri ve Salon Filmleri bölümlerinden oluşan gösterim programı

Nerede? İstanbul Modern Sinema

Ne zaman? 4-21 Ekim tarihleri arasında; Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri

Neden?

1. Yıl boyunca Akbank Sanat, İstanbul Modern Sinema ve Pera Film’de takip ettiğiniz gösterim programları sonrasında Hollanda Sineması ile ilgilenmeye başladınız.

2. Özellikle müzik temalı belgeselleri ile tanınmış Hollandalı yönetmen Frank Scheffer’in filmlerini bir arada izleme fırsatını kaçırmak istemiyorsunuz.

3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında, Hollandalı tasarımcılar tarafından yapılmış, deneysel filmlerden reklam filmlerine değişkenlik gösteren 20 filmin yer aldığı Salon Filmleri bölümü ilginizi çekiyor.

 

Program hakkında detaylı bilgi…

 

Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası

Antrepo 4 Karaköy / İstanbul

YORUM YAZIN

AJANDA

Filmekimi

5 Ekim 2018 - Cuma

4. İstanbul Tasarım Bienali

22 Eylül 2018 - Cumartesi

Istanbul Coffee Festival

20 Eylül 2018 - Perşembe

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN