Tuzlu Su: Hayatta Kal! & Kıyıdakiler

8 Ekim 2015 - Perşembe • 14:00
1 Kasım 2015 - Pazar • 16:00

Das Boot (2)

Kim? Yönetmenler: Tacita Dean, Guido wan der Werve, Tolga Karaçelik, Joachim Rønning & Espen Sandberg, Wolfgang Petersen, Lina Wertmüller, Vladimir Romashkov, Alice Guy-Blaché, Robert J. Flathery, Roberto Rossellini, Niki Caro,Patricio Guzmán  Sanatçılar: Stephanie Beroes, David Lamelas, The Otolith Group, Steve Reinke, Su Friedrich, Ferhat Özgür, Esra Ersen

Ne? İKSV ve İstanbul Modern Sinema işbirliğiyle hazırlanan, Tuzlu Su: Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori başlıklı 14. İstanbul Bienali’ne paralel film gösterim programının ikinci bölümü. Filmler: JG, Nummer Veertien Home, At Home in the Water, Sarmaşık, Kon-Tiki, Das Boot, Swept Away, Stenka Razin, The Ocean Waif, Man fo Aran, Stromboli, Whale Rider, El botón de Nácar ve sanatçı kısa filmleri

Nerede? İstanbul Modern

Ne zaman? 8 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri değişen seanslarda

sinema ekim program

Neden?

1. 14. İstanbul Bienali’ni ilgiyle takip ediyorsunuz ve bienale paralel olarak usta yönetmenlerin Hayatta Kal! ve Kıyıdakiler temalı filmlerinin, sanatçı filmlerinden oluşan bir kısa film seçkisiyle bir araya gelmesinden oldukça mutlusunuz.

2. Wolfgang Petersen’den Niki Caro’ya, Patricio Guzmán’dan Roberto Rossellini’ye usta yönetmenlerin filmlerini yeniden izlemek ya da eksiklerinizi tamamlamak, Tolga Karaçelik’in merakla beklediğiniz Sarmaşık’ını Türkiye’de ilk kez izleyenlerden biri olmak istiyorsunuz.

3. Çok sık izleme fırsatı bulamadığınız sanatçı filmlerini bu tür etkinlikler sayesinde takip edebilmekten zevk alıyorsunuz.

Kon-tiki (9)

Etkinlik hakkında daha fazlası…

Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo 4, Karaköy, Beyoğlu / İstanbul

YORUM YAZIN

AJANDA

Filmekimi

5 Ekim 2018 - Cuma

4. İstanbul Tasarım Bienali

22 Eylül 2018 - Cumartesi

Istanbul Coffee Festival

20 Eylül 2018 - Perşembe

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN