Yahudi Kültürü Avrupa Günü

7 Ekim 2012 - Pazar • 11:30
7 Ekim 2012 - Pazar • 18:00

Ne? Yahudilerin kültürel ve tarihi mirasını yaşatmak için Avrupa’nın 30 farklı noktasında eş zamanlı olarak düzenlenen, programında sergiler, paneller, konferanslar, konserler ve atölye çalışmaları bulunan etkinlik

Nerede? Neve Şalom Sinagogu ve Kültür Merkezi, İtalyan Sinagogu, Aşkenaz Sinagogu, Schneidertempel Sanat Merkezi, Matsa Fırını, St. Georg Avusturya Lisesi, Galata Derneği, Barınyurt Huzurevi

Ne zaman? 7 Ekim Pazar, gün boyunca

Neden?

1. Yahudi kültür mirasını ve geleneklerini merak ediyor, İstanbul’daki Yahudi kültürünün köklerini ve bugününü keşfetmek istiyorsunuz. (Saat 10:00 – 16:40 arasında Fest Travel tarafından düzenlenen geziye katılabilirsiniz)

2. Yahudi düğünleri ve törenlerini yaşamak istiyorsunuz. (Matsa Fırını’ndaki İzmir Sefarad Düğünü belgeselini izleyebilir, fotoğraf sergisini gezebilir, Neve Şalom Sinagogu’ndaki temsili Bar Mitzvah törenine katılabilirsiniz.)

3. Yahudi yemeklerini yakından tanımak ve tatmak istiyorsunuz. (Barınyurt Huzurevi’ndeki yemek atölyesi ve Sefarad yemekleri atölyesine katılabilirsiniz.)

Etkinlik hakkında daha fazlası…

YORUM YAZIN

AJANDA

25. İstanbul Caz Festivali

26 Haziran 2018 - Salı

Chill-Out Festival: The Missing Part

23 Haziran 2018 - Cumartesi

Kumsalda

8 Haziran 2018 - Cuma

Sarsılan İmge

6 Haziran 2018 - Çarşamba

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?