Beykoz Kundura – Namevcut Konferans

Misafir Oyun seçkisi kapsamında Namevcut Konferans, 31 Mart’ta Türkiye prömiyerini Beykoz Kundura’da gerçekleştiriyor. Daha önce birçok farklı ülkede performe edilen ve ödüller kazanan oyun, merkezine  iklim krizini alıyor. İklim krizine bağlı endişeyi ele alan bir konferansı anlatan oyun, karar yapıcılardan daha önce konu hakkında farklı konuşmalar gerçekleştirmiş kişilere kadar gerçek insanların temsil edildiği bir zoom konferansını performe ediyor.

Hope Alkazar – Onaranlar Kulübü ile Yılbaşı Süsü

Şehirde farklı alanlarda yeni keşif alanlarına çıkmak istediğimiz zaman tercih ettiğimiz duraklardan Hope Alkazar, yılbaşına özel Onaranlar Kulübü ile bir kez daha birleşiyor. Bu sefer bize yaratıcı ve sürdürülebilir bir alan yaratmak adına karşımıza Nike ayakkabı kutuları ile çıkan Onaranlar Kulübü, farklı motiflerde yılbaşı süsleri hazırlamamıza eşlik ediyor.

 

Yerebatan Sarnıcı – Bazilikanın Karanlığı

Restorasyonun ardından farklı oyunlar ve etkinlikler ile ilgimizi çeken Yerebatan Sarnıcı, bu sefer bir şifa yolculuğu ile karşımıza çıkıyor. Yerebatan Sarnıcı’nın 1500 yıllık tarihi ve mistik dokusunda ışık, koku ve ritim aracılıkları ile çıkılan şifa yolculuğuna Suzin Maçoro eşlik ediyor. Müze akşam ziyarete kapatıldıktan sonra gerçekleşen Bazilikanın Karanlığı etkinliğinde; ziyaretçiler ellerindeki mumlarla ses eşliğinde yürümenin ardından bir ses ve şifa yolculuğuna çıkıyor.

KüçükÇiftlik Park – Wonder Village

Kışın ruhunu sonuna kadar yaşarken yeni yıl heyecanına başlayanları KüçükÇiftlik Park’ın geniş bahçesinde bir yeni yıl marketi bekliyor. Yurtdışındaki Noel marketi konseptini İstanbul’a getiren Wonder Village; 21 Aralık ile 30 Aralık tarihleri arasında atlı karıncadan buz pistine, yemek tezgahlarından konserlere kadar sevdiklerimiz ile keyfini çıkarabileceğimiz etkinlikler düzenliyor. Şehrin ortasında büyülü ve ışıl ışıl bir dünyaya adım attığımız Wonder Village’da; etkinlikler sabah ve akşam olmak üzere ikiye ayrılıyor.

Müze Gazhane – CMTPZR

RADAR İstanbul’un Müze Gazhane’de düzenlediği CMTPZR etkinliği Aralık boyunca her cumartesi devam ediyor. Müze Gazhane’de gerçekleşen çok sesli pazarda, katılımcılar sahaf gezerken eski plaklardan DJ setleri dinleyebiliyor ve nostaljik oyunlar ile çocukluklarına geri dönebilme şansı elde ediyor. Sadece bir sahaf pazarı olmayan cumartesi pazarı, çok sesini koleksiyonerler ile gerçekleşen sohbetlerden ve canlı performanslardan alıyor.

Hope Alkazar x Onaranlar Kulübü – Trash To Good

Hope Alkazar’ın 1.yılına özel Onaranlar Kulübü “Trash To Good” konuşma paneli düzenliyor. Atıklar ile olan ilişkimizi yenilemeyi odağına alan panel; doğrusal ekonominin yarattığı atık probleminden başlıyor ve konuşmacıların kendi atıklarını nasıl değerlendirdikleri ile devam ediyor. Konuşmacılar arasında çocukları ileri dönüşüm oyun kitleri ile buluşturan Toyi’nin ortak kurucusu ve tasarımcılarından Elif Atmaca, bilir kişiler ile iklim krizi üzerinden farklı konuları masaya yatıran Esmiyor podcast serisinin sunucularından Utku Güven, sürdürülebilir ve özgün tasarımlarıyla Alt Üst’ün ortak kurucularından Selin Karcı ve kırılgan topluluklar ile çalışarak zanaat ve tasarımı birleştiren This is Mana’nın kurucusu Damla Özenç bulunuyor.

Zorlu PSM – Brand Week İstanbul

Bu sene 10’uncu yılını kutlayan Brand Week Istanbul, “Time To Reset” teması ile yaratıcı endüstrileri ve markalar dünyasını Zorlu PSM’de bir araya getiriyor. Brand Week Istanbul, sunumlar, paneller, araştırma çıktıları ve tartışmalarla dünyanın farklı yerlerinden gelen yaratıcı liderleri 5 ayrı sahnede izleyicisi ile buluşturuyor.

Fişekhane Love Fair

Fişekhane, Sevgililer Günü‘ne özel olarak düzenlediği Love Fair adlı şenlikle sevenleri bir araya getiriyor. Üç gün boyunca sürecek şenliğin programında çikolata, çay ve mum atölyelerinden edebiyat ve astroloji sohbetlerine, tasarım pazarından müzik performanslarına, film gösterimlerinden tiyatro oyunlarına birçok biletli ve biletsiz etkinlik bulunuyor.

Pera Öğrenme – Tıbbi Bitkiler: Aromaterapi

Pera Müzesi‘nin Tıbbi Bitkiler: Aromaterapi atölye çalışmasında katılımcılar tıbbi bitkilerin ve güzel kokuların Antik Mısır, Antik Yunan ve Bizans toplumlarında kullanımları hakkında bilgi ediniyor, aromaterapi ve yaygın kullanım alanları hakkında bilgi ediniyor ve nefes açıcı yağ karışımı hazırlıyor. Çevrimiçi gerçekleşecek atölye çalışması için gereken malzemeler, bir kit halinde katılımcıların adresine gönderiliyor.

Pet11 Fest X KüçükÇiftlik Bark

Hayvanların ve hayvan sahiplerinin her türlü ihtiyacına cevap vermeyi hedefleyen alışveriş platformu pet11 , barınakları desteklemeye devam ediyor. Pet11 Fest X KüçükÇiftlik Bark etkinliği kapsamında Cem Adrian, Can Gox, Eskitilmiş Yaz ve Aybüke Albere sahne alıyor, ayrıca çeşitli atölye çalışması ve söyleşiler düzenleniyor. Bilet satışından elde edilecek tüm gelir, hayvan barınaklarına mama ve kulübe olarak bağışlanıyor.