Fişekhane Love Fair

Fişekhane, Sevgililer Günü‘ne özel olarak düzenlediği Love Fair adlı şenlikle sevenleri bir araya getiriyor. Üç gün boyunca sürecek şenliğin programında çikolata, çay ve mum atölyelerinden edebiyat ve astroloji sohbetlerine, tasarım pazarından müzik performanslarına, film gösterimlerinden tiyatro oyunlarına birçok biletli ve biletsiz etkinlik bulunuyor.

Pera Öğrenme – Tıbbi Bitkiler: Aromaterapi

Pera Müzesi‘nin Tıbbi Bitkiler: Aromaterapi atölye çalışmasında katılımcılar tıbbi bitkilerin ve güzel kokuların Antik Mısır, Antik Yunan ve Bizans toplumlarında kullanımları hakkında bilgi ediniyor, aromaterapi ve yaygın kullanım alanları hakkında bilgi ediniyor ve nefes açıcı yağ karışımı hazırlıyor. Çevrimiçi gerçekleşecek atölye çalışması için gereken malzemeler, bir kit halinde katılımcıların adresine gönderiliyor.

Pet11 Fest X KüçükÇiftlik Bark

Hayvanların ve hayvan sahiplerinin her türlü ihtiyacına cevap vermeyi hedefleyen alışveriş platformu pet11 , barınakları desteklemeye devam ediyor. Pet11 Fest X KüçükÇiftlik Bark etkinliği kapsamında Cem Adrian, Can Gox, Eskitilmiş Yaz ve Aybüke Albere sahne alıyor, ayrıca çeşitli atölye çalışması ve söyleşiler düzenleniyor. Bilet satışından elde edilecek tüm gelir, hayvan barınaklarına mama ve kulübe olarak bağışlanıyor.

Boğaz’da Yoga

Boğaz manzarasında, denizin mavisine karşı nefes almak isteyenler için, Sait Halim Paşa Yalısı‘ndaki yoga dersleri devam ediyor. Hangi seviyeden olursa olsun, yogayla ilgilenen herkesin katılabileceği, Duygu Erokan eğitmenliğindeki Vinyasa Yoga dersleri, her çarşamba yalının Harem Bahçe Salonu’nda gerçekleşiyor.

SALT Online – One Table Two Elephants

SALT’ın, iklim değişikliğinin insana ve dünyaya etkilerine dikkati çekme amaçlı, Bu son şansımız mı? başlıklı gösterim programı, 10 filmden oluşan 2021 seçkisiyle SALT Online üzerinden devam ediyor. Kamerasını Güney Afrika’nın Cape Town şehrinin kaynaklarına çeviren belgesel One Table Two Elephants, ırk ve doğaya dair güncel sorgulamalardan yola çıkarak kentte bilgi edinme imkânlarını araştırıyor. [26 Nisan saat 19.00’dan itibaren, saltonline.org üzerinden 7 gün erişilebilir.]

THINK House – Diksiyon, Ses ve Konuşma Sanatı Eğitimi

THINK House, felsefe, edebiyat ve psikoloji dünyasını sahiplenen programlarını çevrimiçi platforma taşıyor. Diksiyon, Ses ve Konuşma Sanatı Eğitimi, pratik ve uygulanabilir eğitim programıyla ihtiyacınız olan bilgiye erişip kusurlarınızı düzeltmek için egzersiz yapabilmenizi sağlıyor. Ahmet Ayaz Yılmaz eğitmenliğindeki program, 4 Nisan’dan itibaren her pazar, toplam 8 hafta sürüyor.

Zayıfla, Diril, Canlan

Zayıfla, Diril, Canlan başlıklı eğitim, bir saat boyunca kadim nefes tekniklerinin metabolizma hızlandıran, zayıflamaya ve diyet programlarına destek veren pratikleriyle tanıştırıyor. Program, Kapalabatti Nefes Tekniği, Mahabandha Tekniği, Dönüşümlü Burun Nefesi gibi tekniklere dair çeşitli bilgilendirme ve egzersizler aracılığıyla iç enerjiyi yükseltmeye, depresif hali dağıtmaya ve diyete destek olmayı amaçlıyor.