Eylül dergilerinin motto’su, “dergiler için Ocak ayının başlamasını” fırsat olarak bilip, kemik okur kitlelerini genişletmek. Neden derseniz; Eylül sayılarının kapaklarında Selena Gomez, One Direction üyeleri ve Nina Dobrev gibi genç isimlere rastlıyoruz. Durum böyle olunca; yaşları gereği daha bir enerjik, eleştirel ve çoşkulu olan genç kitlenin de ilgisini çekiyorlar. Biz en iyisi, sonbahara pozitif bir biçimde giriş yapmaya yemin etmiş Eylül dergilerini incelemeye devam edelim!

eylül 2013 dergi kapakları -idi-D:

Adidas Neo’nun yüzü olan, Justin Bieber ile olan gelgitli ilişkisi hala gündemde olan, ardı ardına çıkardığı single’ları “Come&Get It” ve “Slow Down” ile müzik listelerinin gedikli  favorilerinden biri haline gelen Selena Gomez; i-D’nin  “Sokaklar, fikirlerle yaşar.” sloganıyla hazırladığı Pre-Fall sayısının kapağında! “Gerçekten bir çocuk kadar utangaçtım. İlk deneyimim iyi gitmemişti. Beceriksizdim.” açıklamasını yaparak  henüz yolun başında olduğu Disney günlerine selam çakan yıldız,  kapakta Margaret Howell bir kazakla karşımızda.

Fotoğrafçı Scott Trindle ve moda editörü Elgar Johnson ikilisinin imzasını taşıyan bu kapak çekimini ve Selena’nın duruşunu hayli beğendim. Ancak derginin içinde olan ve yanında birbirinden eksantrik iki modelle, maskülen bir kılıkla göründüğü kareye tek kelimeyle ba-yıl-dı-m! John Varvatos manto, Marni t-shirt ve Dunham jean de bu  muazzam karenin eşlikçileri…

Bu sayıyı okurken, kulaklarımda  “When you ready come and get it…” yankılanacak!

i-D’den sonra Cosmopolitan USA’den, GQ UK’e Eylül 2013 dergi kapakları incelemesinin devamı için galerimizi ziyaret edebilirsiniz:

GALERİ

4 fotoğraf


SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?