O gün buluştuğum arkadaşımla Moda’da her zaman gittiğimiz yerler vardır ve vazgeçmeyiz oralara gitmekten. Derken günlerden bir gün Fahriye Cafe’yi gördük instagramda. O kadar fotojenik bir mekandı ki, ilk fırsatta koşup gittik bu nostaljik cafe’ye.

Konum

fahriye 1
Fahriye Cafe, Moda

Moda’nın işlek sokaklarından Leylek Sokak’ta konuşlanmış Fahriye. Genişçe bir dükkana kurulmuş. Nostaljik öğelere yer verilmiş burada, titizlikle düşünülmüş ayrıntılar var. Cafe’nin adı mesela, Müjde Ar’ın canlandırdığı Fahriye Abla karakterinden geliyor. Mekanda çeşitli köşeler var, bu köşelerdeki nostaljik koltuklarda oturup saatlerce Moda sokaklarını izleyebiliyoruz, öyle sakin bir yer ki! Yeşil perdeler, üst kat kısmı, yüksek tavanı, kitaplığı ve eski eşyalar çok çok hoş bir hava katıyor.

fahriye 2
Fahriye Cafe, Moda

Özellikle kitap konusunda çok fazla çeşit bulabileceğinizi söyleyebilirim. Kitaplığı incelediğimde en sevdiğim, zevkle okuduğum kitapları gördüm. Ayrıca mekanda çalan müzikler de oldukça keyifli anlar yaşatmakta. Çay, kahve, kek kurabiye ve tatlı çeşitlerinin yanı sıra mantı ve günün zeytinyağlısı gibi yemekler de mevcut. Günün yemeğini gittiğinizde muhakkak sorun. Biz gittiğimizde, cevizli kekini ve lattesini denedik. Kek, oldukça lezzetliydi. Sette duran çikolatalı ve portakallı keklerde ve leziz görüntülü kurabiyelerde de aklımız kaldı. Moda’nın yepyeni samimi ve sıcak mekanı Fahriye’ye uğramanızı öneririm.

fahriye 4
Fahriye Cafe, Moda