Feneryolu, Kızıltoprak ve Yoğurtçu Parkı hattında sahil yürüyüşü zaten hali hazırda yeterince huzurlu iken, bir de bu hatta bir sürü keyifli mekan açıldı. Özellikle henüz geçen hafta açılmış olan Fern Cafe & Eatery için yolumu defalarca bu bölgeye düşüreceğim gibi gözüküyor.

Fern Cafe & Eatery | Fotoğraf: Naz Kavas

Fern Cafe & Eatery Konum

Fern, Fenerbahçe’nin yoğun olmayan bir kısmında, Lalezar Sokak’ta kocaman bir alanda sizleri karşılıyor. İçeri girdiğinizde bir anlığına kendinizi Berlin’deki bir kahve dükkanında hissetmeniz de olası. Ferahlığı, çalan müzikleri, içeride uzun uzun oturma isteği yaratan keyif köşesi ile Fern çok tatlı bir mekan. Her şey özenli ve gerçek anlamda kendinizi yurt dışında gibi hissetmeniz işten bile değil. Sabah 07:00’de kahve servisine başlayan mekan, etrafta oturanlar ve erkenden işe gidenler için harika bir seçenek oluşturmuş durumda. Hafta içi 09:00-12:00, hafta sonu ise 09:00-14:00 saatleri arasında kahvaltı servisinin olduğu Fern’i kahvaltı için ziyaret edebileceğiniz gibi, gün içerisinde de buradaki farklı lezzetleri tatmaya da gelebilirsiniz.

Fern Cafe & Eatery | Fotoğraf: Naz Kavas

Menüye gelecek olursak; kahvaltı için geldiğinizde sizleri farklı Dutch baby (Alman pankeki) seçenekleri bekliyor. Fern’in, English Breakfast, ıspanak mantar, lemon curd ve karamelize muzlu çeşitlerinden birini de mutlaka tadın. Özellikle görüntüsü fazlasıyla iştah açıcı ve oldukça fotojenik bir yemek. Bunlarla birlikte egg slut, scrambled eggs gibi klasik seçenekler yanında tofulu omlet gibi vegan ve glutensiz çeşitlerin de olduğunu belirtelim. Öğleden sonra ziyaret ederseniz de mekanın iki imza tabağından birini mutlaka deneyin derim. İlki siyah pirinç ve somondan oluşan glutensiz tabakları, ikincisi ise üç mantarlı tagliatelle…

Fern Cafe & Eatery’ye kahvaltı veya öğlen yemeği için gelebilirsiniz tabii ki; ancak ben kahvemi alır, kitabımı okur veya burayı ofise çevirir, saatlerce bu alanda çalışırım derseniz de kesinlikle doğru yerdesiniz. Kahve, mocktail, kombucha ve çay çeşitleri eşliğinde rahat bir köşe edinin ve Fern’in keyfini sonuna kadar çıkarın derim!

Kapak Fotoğrafı: Naz Kavas

İlginizi çekebilir: Nesliay Ocakküçük’ten Sunday Coffee Bar