Yaz nihayet başladı ve birçok festival bizi bekliyor! Yarın, İstanbul’un kalabalığından uzak ama şehre bir o kadar da yakın, pek sevdiğimiz Suma Beach’te MiniPax Festivali Tonight It’s Your Time sponsorluğunda gerçekleşecek. Boys Noize DJ Set, Otto Knows, Vitalic DJ Set, Monika Kruse, Wolf + Lamb, Wankelmut, Danny Daze gibi birçok önemli ismin sahne alacağı festivali kesinlikle kaçırmayın!

Peki, festivale ne giymeliyiz? Ünlülerden ve başka festival görüntülerinden yola çıkarak “Festival Modası’na Ayak Uydurmanın 10 Kuralı”nı sizler için hazırladık:

Festival

Festival Modası Kuralları

1. Şapka

Bir festivalin olmazsa olmazlarından biri, kesinlikle şapkalar. Hasır, kovboy, klasik… Ne tarz severseniz sevin, festivalin bir bölümünde kendinizi şapka takarken bulacaksınız.

Festival-Fashion

2. Mini kot şort

Bir yaz festivalinde uzun jean giyen bir kız göremezsiniz. Unutmayın; kot şort, festivalin bir numaralı üniforması. Altında bot olması da işin cabası. Bot konusuna aşağıda değineceğiz.

Festival Look

3. Tarz gözlük, mümkünse yuvarlak.

Malum yaz, güneş var, o yüzden güneş gözlüğüne de ihtiyaç var. Ancak güneş gözlüklerinin tarz olması önemli. Son zamanların en popüler trendi olan yuvarlak gözlükler size yakışıyorsa, onlardan tercih etmelisiniz. Bu yılın kuralı bu!

Festival  Gözlük

4. Kot gömlek

Tarz olmak isteyen erkekler için kot gömlek bir festivalin kurtarıcısı. Gömleğinizin önünü kapamak istemiyorsanız, içinize beyaz bir t-shirt giyerek festival modasına uyabilirsiniz.

Kot Gömlek

5. Kot gömleğin önü kapatılmıyorsa, düğmeler sonuna kadar kapatılmalı!

Eğer kot gömleğin içerisine herhangi bir şey giymek istemiyorsanız, orada başka bir kural karşınıza çıkacak. Gömleğin tüm düğmeleri kapatılacak, yaka birleşik olacak. Festivalde gömlek giymekle günlük yaşamda gömlek giymenin arasında farklar var 🙂

Festival

6. Gömlek giyilmiyorsa, cool atlet!

Eğer gömlek giymek istemiyorsanız, cool bir atlet de sizi festival havasına sokabilir. Yanınıza çantanızı da aldınız mı, tamamdır.

Atlet

7. Püsküllü Çanta

Kadınların önemli bir festival detayı da çantalarıdır. Genelde rahat etmek için “messenger bag” dediğimiz yandan asılan çantalar kullanılır. Kullandığınız bu çanta bir püsküllü ise festivalde kusursuz tarza daha yakınsınız demektir.

Püskül

8. Bot – Yağmur riski varsa, yaz sıcağı da olsa Hunter.

Kot şortların altına yaz sıcağında olsa bile bot giymeyi seven festival insanlarının yağmur riski varsa baş tercihleri tabi ki Hunter. Aklınızda bulunsun.

Hunter

9. Tercih şapkadan yana değilse, bandana veya çiçekli bant.

Şapka takmak istemiyorsanız, saçlarınız boş kalmamalı. Bandana, örgülü bant veya çiçekli banttan güzel bir görünüm elde elebilirsiniz.

Bant/Bandana

10. Tüm bu kurallara uyarken, tabii ki #selfie çekmeyi unutmayın!

Festival sefie

Yarın, deniz, güneş ve elektronik müziğin bir arada olacağı Minipax‘te görüşmek üzere!